همزمان با خروج هزاران نفر از اهالی فوعه و کفریا از ادلب، براساس توافق بین دولت سوریه و گروه‌های مسلح و تروریستی، شش نفر از نیروهای حزب‌الله نیز بعد از سه سال محاصره راهی لبنان شدند.

«سید حسن نصرالله»، دبیر کل جنبش حزب‌ الله لبنان لحظاتی پیش با مدافعان فوعه و کفریا تلفنی تماس گرفت و از مقاومت و ایستادگی آن‌ها در طول سه سال گذشته تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش شبکه المیادین، سید حسن نصرالله در این تماس ،مدافعان شهرک‌های شیعه نشین را خطاب قرار داد و گفت: «شما بزرگترین حماسه استقامت، پیروزی و پایداری را در تاریخ حزب‌الله رقم زدیم».

این شش نیروی حزب‌الله از سال ۲۰۱۵ که شهرک‌های فوعه و کفریا در آن سال در محاصره تروریست‌ها قرار گرفتند، از این دو شهرک دفاع کردند و امروز (پنجشنبه) براساس توافق مذکور به وطن خود لبنان بازگشتند.

از لبنان خبر می‌رسد، حزب‌الله و خانواده‌های شش مدافع به همراه خانواده‌های شهدای مقاومت و مردم این کشور خود را برای استقبال از آن‌ها آماده می‌کنند.

شش مدافع لبنانی فوعه و کفریا بعد از خروج از شهرک‌ها به منطقه زینبیه در شهر دمشق، پایتخت سوریه منتقل شدند و بعد از زیارت مقام سیده زینب (س) به سمت لبنان حرکت کردند.