براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز آینده با ادامه فعالیت سامانه بارشی، در شمال غرب،‌ غرب، سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، برخی نقاط شمال شرق و دامنه‌های زاگرس جنوبی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

روز پنج‌شنبه در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

از بعدازظهر پنج‌شنبه با شکل‌گیری جریانات جنوبی روی سواحل دریای خزر، افزایش دما و وزش باد شدید در استان‌های گیلان و اردبیل دور از انتظار نیست. 

اواسط وقت روز پنج‌شنبه احتمال شکل‌گیری توده گرد و غبار بر روی کشور عراق و و نفوذ آن به غرب و شمال غرب کشور وجود دارد و در سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است. 

آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۲ و ۲۳ درجه خواهد بود. 

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین و شهر کرد با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. 

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۷ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز چهارم خردادماه سال جاری ۱۶۱.۱ میلی‌متر ثبت شد؛ میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۲۰۵ میلی‌متر بود‌، بنابراین بارش‌های سال جاری تا این تاریخ ۲۱.۴ درصد کمتر از سال گذشته است.

بیشترین میزان بارش در هفته سی‌وپنجم سال زراعی متعلق به منطقه هرسین در استان کرمانشاه به میزان ۵۵.۴ میلی متر بود.

کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.