دختری ۲۲ ساله به نام روبی اهل آمریکا پس از  ابتلا به بیماری تحت عنوان"  gastroparesis " از سه سال پیش تاکنون نتوانسته غذا بخورد و تنها راه تغذیه او از طریق لوله است.

آنچه در بدن مبتلایان به این بیماری رخ می دهد به این صورت است که فرایند هضم غذا بسیار کند رخ می دهد به طوری که گویا قسمتی از عضلات معده فلج می شوند، نوعی اختلال گوارشی که تاثیر شدید و مستقیم روی حرکات عظلات معده می گذارد.

ماجرا به سال ۲۰۱۵ بازمی گردد که روبی در حال گذراندن دوره خلبانی بود و  یک روز احساس کرد مشکلی در ناحیه دستگاه گوارش او به وجود آمده است. بنابراین او به بیمارستان منتقل شد و پزشکان با تشخیصی اشتباه عمل جراحی آپاندکتومی را روی او انجام دادند. پس از آن نیز با وجود حالت تهوع بسیار، احساس خستگی فراوان پس از خوردن غذا و به طور کل دردهایی که او مدام از آنها رنج می برد ۹ ماه طول کشید تا سرانجام پزشکان به مشکل اصلی وی ی بردند.

7950239_793

طی این سه سال وزن روبی از 72 به 50 کیلوگرم کاهش یافت و سپس او به 42 کیاو رسید. به گفته روبی او همیشه یک سطل برای مواقع تهوع کنار دست  خود داشت زیرا این حالت برایش غیرقابل کنترل بود. همچنین وی به این موضوع  اشاره می‌کرد که  در  یک لحظه هیچ میلی به خوردن غذا نداشت اما چند لحظه بعد مانند زنان باردار میل شدیدی به خوردن  غذا پیدا می کرد.

این دختر می گوید که هیچ درمان قطعی تاکنون برای حل مشکلات او پیدا نشده و  به صراحت وحشت خود را از این وضعیت ابراز می کند. "وقتی جمله هیچ درمانی برای تو وجود ندارد را می شنوم گویا قلبم می خواهد از کار بایستد!من واقعا نمیتوانم برای مدت طولانی با تغذیه از طریق لوله زنده بمانم.به نظرم این لوله که در بدن من کار گذاشته شده است هم احتمال دارد عفونت ها را به بدن من منتقل کند هم ممکن است کبدم را دچار نارسایی کند هرچند که ویتامین های مورد نیاز مرا تامین می کند".