آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در دفتر تولیت حرم مطهر در قم، بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی و از شروع حرکت امام راحل، جوانان فعالیت خوبی در پیروزی انقلاب داشتند و هویت جوانان در مساجد شکل گرفت.

 

وی با بیان اینکه انتخاب هفته جوان به عنوان الگو گیری از سیره حضرت علی اکبر(ع) پیام خوبی برای جوانان دارد، تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران در تنظیم هفته‌ها به دنبال نمادها بوده‌‌اند که انتخاب ولادت حصرت علی اکبر(ع) به عنوان روز جوان پیامدهای مناسبی از جمله ولایت مداری و جهادطلبی دارد.

 

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) با بیان اینکه وضعیت جوانان رشد خوبی طی چند سال گذشته داشته است و باید از ظرفیت آنان در برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی بهره برد، ادامه داد: جوانان باید دست پروده مکتب اهل‌بیت(ع) باشند و برای اهداف بزرگ نظام بسیج شوند.

 

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توجه به قشر جوان گفت: دشمنان به شدت بر روی این جوانان متمرکز شده‌اند و به دنبال هجمه‌های فرهنگی هستند، از این رو باید امید بخشی در جوانان تقویت شود.

 

سعیدی افزود: مقام معظم رهبری امسال در به بکارگیری جوانان تاکید کردند، چرا که اگر زمینه کار برای جوانان بسترسازی شود، به سراغ هجمه‌های فرهنگی دشمنان نخواهند رفت.

 

وی تصریح کرد: جوانان به عنوان سرمایه‌های عظیم کشورمان انرژی متراکم دارند و طبق گزارش‌های مختلف جوانان با شور و شوق در برنامه‌های مختلف مناسبی و فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم شرکت می‌ کنند.

 

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) با بیان این که در این آستان مقدس آماده آسیب زدایی در جامعه هستیم، گفت: در حرم حضرت .معصومه(س) ۱۲۰ هزار قرآن آموز تربیت شده‌اند و برنامه‌های مختلف فرهنگی و معرفتی برگزار شده است.