مهدی یزدانی در گفت‌وگویی کوتاه به ایسنا گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی صدور اجازه تاسیس یا انحلال مراکز نشر محصولات سمعی و بصری به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. (مواد 22 و 23 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)؛ حسب سایر مصوبه‌های قانونی هر گونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه آثار صوتی و تصویری نیازمند اخذ مجوز از وزارت ارشاد است. بنابراین نظر نمایندگان محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌بایستی با دقت بیشتری مورد توجه قرار گیرد که به نظر نمی‌رسد مصوب اخیر ایشان با قوانین مذکور مغایرتی داشته باشد.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که طبق مصوبه این کمیسیون، مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات رادیویی و تلویزیونی فراگیر و نظارت بر آن به عهده صداوسیما است.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا گفته است: طرح خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما در دستور کار جلسه امروز(یکشنبه) کمیسیون فرهنگی قرار داشت که در این جلسه ماده چهار این طرح به تصویب رسید که براساس آن پخش فراگیر برنامه‌های رادیویی یا تلویزیونی در داخل و خارج از کشور در انحصار سازمان صداوسیما است و مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات رادیویی و تلویزیونی فراگیر و نظارت بر آن، منحصراً بر عهده سازمان صداوسیماست و هرگونه ارائه خدمات نوین پخش فراگیر رادیویی و تلویزیونی الزاماً بر بستر شبکه ملی اطلاعات منحصر و محدود می‌شود.

به گفته ذوالقدر، ماده دو این طرح که در آن فضای مجازی، خدمات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و پخش فراگیر تعریف شده، مراعا مانده و قرار است فردا(دوشنبه، سوم اردیبهشت) در کمیته هنر و رسانه این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.