روابط عمومی سپاه اعلام کرد، درپی اعلام اخیر حسن روحانی رییس جمهور مبنی بر تصمیم و تصریح شورای عالی امنیت ملی بر مسئولیت سپاه در امر مبارزه با قاچاق در خلیج فارس و اظهار امیدواری نسبت به بهتر شدن شرایط مبارزه با قاچاق نسبت به گذشتـه، سـردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها انتقاد و گلایه مندی شدید خود از عدم جدیت و قاطعیت در حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی را مطرح و یکی از جدی ترین راه کارهای اجرایی و عملیاتی در این راستا را مبارزه بی امان و جدی با قاچاق کالا دانسته‌اند.

وی افزود: برغم تلاش‌های بعمل آمده و حتی تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا و مواجه شدن نظام و ملت ایران با یک جنگ اقتصادی تمام عیار و تحریم ظالمانه؛ با گذشت ۱۵ سال همچنان نیازمند استمرار تلاش‌ها و تقویت ظرفیت‌ها در این عرصه مهم هستیم.

سردار شریف با بیان اینکه قاچاق فراتر از بُعد اقتصادی، واقعیتی است که حاوی ابعاد امنیتی ـ سیاسی و فرهنگی نیز می‌باشد، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق یا همان "اژدهای هفت سر" نیازمند اقدامات جهادی، انقلابی و قاطع و عدم انفعال برابر مقاومت‌های شدید و مانع تراشی‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی براساس رسالت و وظایف ذاتی خود و درخواست دولت و سایر دستگاه‌ها آماده گره گشایی از مشکلات کشور و پاسخ به نیازهای نظام و انقلاب اسلامی در هر عرصه‌ای بوده است و هم اکنون نیز با تصمیم و تصریح شورای عالی امنیت ملی عهده دار مسئولیت خطیر مبارزه با قاچاق در خیلج فارس شده است.

سخنگوی سپاه مبارزه جدی و فراگیر با قاچاق کالا و ارز را کمک به رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال در کشور قلمداد کرد و گفت: یکی از مبادی ورودی قاچاق به کشور مرزهای دریایی است و سپاه با حضور گسترده و سیال در سواحل دریایی میتواند کمک تعیین کننده‌ای در این زمینه ایفا کرده و انشاء الله روند و حاصل اقدامات خود در این عرصه را در فرصت‌های مقتضی به آگاهی ملت عظیم الشأن ایران خواهیم رساند.

وزیر دفاع: می‌‌‌توانیم نیازمندی‌‌‌های ناجا را تأمین کنیم

همچنین ایلنا نوشت:

هیاتی متشکل از جانشین، معاونان و روسای سازمان‌‌های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات با حضور در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی با فرمانده نیروی انتظامی و معاونان و فرماندهان این نیرو دیدار و در رابطه با موضوعات فیمابین گفت‌‌‌وگو کرد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در ابتدای نشست هدف از این دیدار را عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت شهدای ناجا و بسیج و خدا قوت بابت همه زحماتی که کارکنان نیروی انتظامی در ماه‌های اخیر در عرصه ایجاد نظم و امنیت متحمل شدند دانست و از مقام شامخ شهدای نیروی انتظامی که مظلومانه اما مقتدرانه جان با ارزش خویش را فدای امنیت کشور کردند تجلیل کرد.

وی ادامه داد: در این چند ماهه اخیر ناجا شأنی متناسب با جایگاه درخور نظام جمهوری اسلامی از خود نشان داد و با اقتدار توأم با عقلانیت، هوشمندی و مظلومیت به موضوعات ضدامنیتی پرداخت و با کمترین هزینه برای نظام جمهوری اسلامی ایران توانست با اغتشاشگران و برهم زنندگان نظم اجتماعی برخورد کند.

وی یادآور شد: با توجه به توان خوبی که درحوزه صنعت دفاعی کشور وجود دارد در اکثر حوزه‌ها نظیر هواییما، بالگرد، پهپاد، رادار، سیستم‌های ارتباطی، صنایع دریایی، سلاح و تجهیزات انفرادی و زرهی، صنایع الکترونیک و... می‌‌‌توانیم نیازمندی‌‌‌های ناجا را تأمین کنیم و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.

وزیر دفاع ادامه داد: علاوه بر محصولات موجود با توانمندی متخصصان متعهد صنعت دفاعی در کوتاه‌ترین زمان ممکن قادر هستیم ایده‌‌های فرماندهان و نیازهای آنها را به محصول تبدیل و به نیرو ارائه کنیم.

حاتمی افزود: مفتخریم که بیش از ۲۰۰ دفتر طراحی و توسعه فناوری در صنعت دفاعی با مهارت و جامعیت کامل آمادگی دارند نیازهای نیروهای مسلح و به خصوص ناجا را دریافت و تبدیل به محصول کنند.

وزیر دفاع یادآور شد: علیرغم همه تلاش‌‌‌های مذبوحانه دشمن و توطئه‌‌های نظام سلطه، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی توانستند با بصیرت، آگاهی و دشمن‌شناسی و رهبری‌‌های داهیانه مقام معظم رهبری و تلاش‌‌های دولت محترم بر دشمنی‌‌‌ها فائق شده و راهبردهای دشمن را با شکست مواجه کنند.

حاتمی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت نظام مردم‌‌سالار دینی خود و با وجود تمام دشمنی‌‌ها توانسته مقتدر و سرافراز از آزمون‌‌ها بیرون آید و امیدواریم به سرعت مشکلات را مرتفع کرده و به قله‌‌‌های متعالی‌‌تر دست یابیم.

وی افزود: امروز خرسندیم که نیروهای مسلح سرافراز، با درایت و قاطعیت توانسته‌‌اند تمام دشمنی‌‌‌ها را خنثی کرده و در منطقه‌‌ای خاص و ناامن یک شرایط کاملا امن و با ثبات را برای ملتمان فراهم کنند.

وزیر دفاع اضافه کرد: تمام سعی و تلاش دشمن در دسیسه‌‌‌های اخیر ایجاد شکاف، شبهه‌‌افکنی و القای حس ناامیدی در جامعه است اما مشاهده کردیم که ملت ایران اسلامی با هوشیاری عمق توطئه را تشخیص دادند و صف خود را از برهم‌‌زنندگان نظم اجتماعی جدا کردند و ناجا توانست به خوبی بر اغتشاشگران فائق شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.