خبرگزاری فرانسه گزارش داد، در جریان این ناآرامی‌ها طی امروز (سه‌شنبه) یکی از درهای ساختمان پارلمان تایوان شکسته و یک سرهنگ سابق نیز که قصد داشت از دیوار اطراف پارلمان بالا برود، سقوط کرده و با وضعیتی وخیم در بیمارستان بستری شد.

نیروهای پلیس تلاش کردند جلوی ورود آنها به داخل ساختمان پارلمان را بگیرند.

یکی از این معترضان که یک ژنرال بازنشسته بود در درگیری‌ها به حالت اغما رفت و یک سرهنگ سابق نیز شدیدا مجروح شد.

یک معترض در یک پیام ویدئویی در فیس‌بوک گفت: ما بیش از یک سال است که در خیابان‌ها مشغول اعتراض هستیم. دولت حزب دموکراتیک مترقی کاملا ما را نادیده گرفته است و به شکایت‌ها و اعتراضات ما بی‌توجهی می‌کند. معترضان تقاضا کردند تا لایحه کاهش حقوق‌ها که سال گذشته میلادی تصویب شد به حال تعلیق دربیاید و دولت وارد مذاکراتی بر سر برنامه کاهش حقوق‌های نظامیان شود.

کاخ ریاست جمهوری تایوان نیز با درخواست از معترضان برای حفظ آرامش خود گفت: دولت در اصلاحیه‌های مربوط به پیش‌نویس لایحه نگرانی‌های کهنه‌کاران را در نظر گرفته است.

در این بیانیه تصریح شد: اصلاح حقوق‌های نظامیان هدفش تضمین توسعه پایدار در نظام حقوق‌های بازنشستگی است. ما امیدوار هستیم در چارچوب محدوده‌هایی که نظام مالی دولت اجازه می‌دهد بهترین راه حل را ارائه دهیم.

این اعتراضات بعد از آن به راه افتاد که دولت تایوان اعلام کرد: قصد اصلاح نظام پرداخت حقوق بازنشستگی نظامیان در راستای یک برنامه کلی‌تر کاهش حقوق‌های بازنشستگی را دارد و این طرح سال گذشته میلادی نیز موجی از اعتراضات گسترده را به همراه داشت.

ماه ژوئن گذشته قانونگذاران تایوان یک لایحه اصلاح حقوق‌های بازنشستگی را تصویب کرد که به موجب آن بسته‌های حقوق‌های بالای کارمندان دولتی دچار کاهش شدند و دولت هشدار داد که نمی‌تواند دیگر این مبالغ بالا را پرداخت کند.

یک لایحه جداگانه نیز اخیرا برای کاهش حقوق‌های بازنشستگی نظامیان در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود در نشست‌های جاری پارلمان تصویب شود.

این اعتراضات علیه این طرح کاهش حقوق‌ها تبدیل به یک چالش بزرگ برای تسای اینگ ون، رئیس‌جمهوری تایوان شده است.

وی از زمان انتخاب شدن به این سمت در دو سال پیش تاکنون شاهد روند نزولی برای محبوبیت خود بوده است.