مناظره تلویزیونی این هفته برنامه «زاویه» با حضور حجت الاسلام دکتر حمید پارسانیا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر محمدرضا اسدی استاد دانشگاه روی آنتن می‌رود.

از ویژگی‌های یک رهبر آگاه، رصد کردن نقاط ضعف و قوت جامعه است؛ زیرا خطر مهم، اختلاف و ضعف در بین خواص هر جامعه است. بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران (ره) نگران اختلاف و ضعف در بین خواص جامعه و خانواده انقلاب بودند. از این رو «منشور روحانیت» را خطاب به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صادر کردند.

محورهای آسیب شناسانه این منشور بر اساس آسیب شناسی ها و آینده نگری ها از قبیل : اختلاف در میان روحانیان متعهد و اصیل در قالب جناح‌بندی‌های سیاسی، نفوذ بیگانگان در جایگاه و در فرهنگ حوزه‌ها، توجه به نتیجه و عدول از تکلیف، ترحم بی‌جا و بی‌مورد نسبت به دشمنان اسلام و مخالفان و متخلفان نظام، غفلت از نیازها و تحولات آینده و ... و همچنین بیان فرازهایی از منشور روحانیت از جمله مواردی است که در برنامه پیش رو «زاویه» به آن ها پرداخته خواهد شد.

بنابراین گزارش، «زاویه» به تهیه‌کنندگی حسین مروی تنها برنامه تخصصی تلویزیون در حوزه علوم انسانی است که به صورت مناظره‌ برگزار می‌شود و به صورت هفتگی چهارشنبه‌ها ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۴:۳۰ بازپخش می‌شود.