یکی از عجیب ترین اخبار امروز فوتبال ایران احضار برانکو ایوانکوویچ به کمیته اخلاق است. جلسه ای که باید از دقایقی پیش در محل این کمیته آغاز می شد اما به دلایلی به تاخیر افتاد و روز آینده برگزار خواهد شد.

در این میان اما نکته جالب و عجیب تر دستور جلسه ای است که می گویند کمیته اخلاق برای احضار برانکو تعریف کرده است و آن نیز رسیدگی به قرارداد با بازیکنان اوکراینی است. اتفاقی که حدودا یک سال و نیم پیش و قبل از آغاز لیگ شانزدهم افتاده و پیش از پایان رقابت های همان لیگ عذر دو بازیکن خواسته شد و به کشور خود بازگشتند و همین مدت زمانی که از این اتفاق گذشته کمی این دعوت را عجیب می کند.

در رابطه با حضور برانکو در کمیته اخلاق احتمال دیگری وجود دارد که به نظر می رسد کمی به واقعیت نزدیک تر باشد و آن نیز اظهارنظر یک خطی برانکو درباره اوسیانو کروز است. پس از دیدار برابر پیکان وقتی برانکو از خبرنگاران حاضر شنید که اوسیانو کروز عنوان کرده است در ایران تیم ملی در اولویت دوم است گفت: کروز کیست؟ و همین موضوع باعث شد تا هم کمک مربی پرتغالی تیم ملی و کی روش از این اتفاق عصبی شوند و نگاه خود را باز هم برای تنبیه برانکو به سوی فدراسیون و کمیته اخلاق ببرند.