رویترز گزارش داد،  مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا روز جمعه بخاطر دروغ به اف بی آی درباره ارتباطاتش با روسیه گناهکار شناخته شد و قبول کرد تا با دادستان‌هایی که درباره اقدامات اطرافیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا  پیش از رسیدن وی به ریاست جمهوری تحقیق می‌کنند، همکاری کند.

دادستان‌های آمریکا گفتند فلن و سرگئی کیسلیاک، سفیر سابق روسیه در آمریکا دسامبر سال گذشته درباره تحریم‌های اقتصادی که دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا بر مسکو بخاطر مداخله ادعا شده‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعمال کرده بود، مذاکره کردند.

اوباما در آن زمان ۳۵ دیپلمات روسی را اخراج  و مقامات آمریکایی دو دفتر دیپلماتیک روسیه در آمریکا را مصادره کردند.

اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در آن زمان گفته بود که پیش از واکنش نشان دادن به این رویدادها منتظر می‌ماند تا ببیند روابط با دولت ترامپ چطور پیش می‌رود. روسیه به تازگی یعنی در تابستان سال جاری میلادی اقدامات تلافی جویانه خود را اتخاذ کرد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: پوتین تصمیم درباره به تعویق انداختن اقدامات تلافی جویانه را به صورت مستقل اتخاذ کرده بود و اطلاعی از درخواست فلن از مسکو برای اجتناب از انجام واکنشی فوری نداشت.

پسکوف افزود: فلن در جایگاهی نبود که از کیسلیاک بخواهد چنین کاری انجام دهد. این ایده کاملا بی معنی و نامعقول است.

وی در ادامه گفت: بدون شک پوتین این تصمیم را اتخاذ کرده و این تصمیم شخص خود پوتین بود. این تصمیم هیچ ارتباطی با هیچ درخواست یا توصیه‌ای نداشت. رئیس جمهور روسیه قطعا به صورت مستقل تصمیمات خود را اتخاذ می‌کند.