به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه  الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در مسابقات قرآن کریم نیروی زمینی سپاه که در مجتمع غدیر برگزار شد؛ عنوان داشت:  قرآن عنصر حیات بخش زندگی است و انس با قرآن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: حافظین، قرآن را از رو بخوانند که قرآن خواندن مطلوب خدا و اهل بیت (ع) است.

خطیب موقت نماز جمعه با بیان اینکه تک تک ذرات زمین جاندار و سمیع و بصیرند عنوان کرد: نگاه کردن به آیات قرآن مستحب است. در رابطه با  حفظ قران باید گفت که حافظین قرآن کاری کنند که از این کتاب آسمانی یادشان نرود و سپاسگزاری این نعمت را به جای آورند.

آیت الله خاتمی با بیان اهمیت تمرین حفظ قرآن کریم تاکید کرد : وهابی‌ها روزی به ما می گفتند که شما به عدد انگشتان دست حافظ قرآن ندارید ؛ اما امروز سرمان را بالا می گیریم که ۱۰ ها هزار حافظ قرآن داریم. حفظ قرآن کریم از افتخارات شیعه است‌ .

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اهمیت تفسیر قرآن کریم عنوان داشت : حفظ قران کریم هر چه در توان فرد باشد ، خوب است.

وی گفت: در عرصه تلاوت، قرائت و حفظ کشور گسترش و رشد خوبی داشته است. برای کسانی که حافظ قرآن هستند دوره یک تفسیر نمونه حائز اهمیت و لازم است.

آیت الله خاتمی با بیان ابعاد گسترش فرهنگ قرآنی گفت: مدیران تشکیلات قرآنی یک حساب ویژه برای مفاهیم باز کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه به برکت خون شهدا حکومت قرآنی آمد یاد آور شد: نویسندگان قانون اساسی دغدغه دین و قرآن برای کشور داشتند و این موضوع بسیار ارزشمند است.