آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۰۵

 • شکسته شدن روند صعودی به سمت پایین

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند حرکت شاخص بانک‌ها نزولی است، به‌طوری که شاخص این صنعت طی ۳۸ روز کاری تقریبا ۳۶ درصد کاهش داشت و از محدوده ۹ هزار و ۴۵۰ واحد به منطقه ۶ هزار و ۹۵۰ واحد رسید. در طول چند روز گذشته شاخص صنعت بانکداری بعد از برخورد به محدوده مقاومتی ۷ هزار و ۵۰۰ واحد و سپس شکستن میانگین متحرک ۱۲۰ روزه با فشار عرضه مواجه شد، ولی محدوده حمایتی ۶ هزار و ۷۰۰ واحد توانست مانع ریزش بیشتر این شاخص شود.
 • گروه بانک در انتظار برگشت

  سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه
  با توجه به نمودار شاخص بانک در تایم‌فریم روزانه، شاخص این صنعت از آذر ۹۷ تا فروردین ۹۹ در یک کانال صعودی قرار داشت تا بالاخره توانست در فروردین ۹۹ از سقف این کانال صعودی عبور کند که در همان زمان سیگنال خرید در این صنعت صادر و روند صعودی آغاز شد.
 • رشد ۴ درصدی ارزش سهام عدالت

  دنیای اقتصاد: در جریان داد و ستد‌های روز گذشته ارزش سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) به ۸ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید. بر این اساس با رشد ۴ درصدی ارزش این سبد، ارزش آن ۳۲۹ هزار تومان رشد کرد. در روزی که شاخص حدود ۳ درصد رشد کرد،‌ این پرتفو رشدی ۴ درصدی را تجربه کرد، دلیل این اتفاق رشد زیاد سهام اثرگذار بر این پرتفو بوده است. به‌عنوان مثال نمادهای فارس ۷۹/ ۴، فملی ۸۶/ ۴، فولاد ۹۵/ ۴، شپنا ۲۰/ ۴ و وتجارت ۴۶/ ۴ درصد رشد قیمت را تجربه کردند.
 • کاهش صف‌های فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • تامین مالی در شرکت‌های سهامی

  احمد امیری حسابرس
  تامین مالی، هنر و علم مدیریت وجه نقد است. هدف از تامین مالی، سرمایه‌گذاری، سودآوری، کاهش ریسک و برطرف کردن نیازهای اقتصادی و اجتماعی بنگاه است. سود ناشی از کسب کار بنگاه، از عوامل مهم تداوم فعالیت بنگاه اقتصادی تلقی شده و منبع مهمی برای تامین مالی فعالیت‌های عملیاتی بنگاه درآینده است. از نگرانی‌های بنگاه‌های اقتصادی در جهان، تامین منابع مطلوب مالی است. هر نوع فعالیت نیاز به منابع مالی دارد. از این رو، منابع مالی را به شریان حیاتی بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های کوچک و بزرگ تشبیه کرده‌اند. در حقیقت، هدف اصلی از هر نوع فعالیت اقتصادی سودآوری است و کسب سود بدون وجود منابع مالی امکانپذیر نیست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر