آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۸۰

 • تشکیل روند نزولی کوتاه‌مدت

  شکورعلیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص کل بورس اوراق بهادار طی ۷ روز کاری گذشته با حدود ۶/ ۹درصد کاهش از محدوده یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد به محدوده یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته شکسته شدن محدوده یک میلیون و ۳۶۵ هزار واحد به سمت پایین و در پی آن تشکیل روند نزولی کوتاه‌مدت و ادامه روند نزولی میان‌مدت بود.
 • شاخص کل در منطقه بیم و امید

  مهدی طیبی / تحلیلگر بازار سرمایه
  حرکت شاخص کل را از اوایل سال ۹۱ تا هم‌اکنون یعنی اواخر سال ۹۹ در نمای هفتگی مورد بررسی قرار گرفته است و تنها فاکتور و اندیکاتوری که مورد استفاده شده میانگین متحرک ساده یکساله هست. پس از رشد سال‌های ۹۱ و ۹۲ و شکل‌گیری سقف ۸۹۷۲۳ واحدی در دی‌ماه ۹۲ و ریزش بازار، این افت منجر به قرار‌گیری شاخص در زیر میانگین یکساله شد و همان‌طور که با فلش‌های قرمز رنگ مشخص شده است هر بار بازار در سال‌های ۹۳ و ۹۴ خواسته رشد کند این میانگین متحرک مانع شده است.
 • جذابیت بنیادی شبهرن

  دنیای‌اقتصاد- محمد ارغوان: شرکت نفت بهران در زمینه تولید روانکارها و فرآورده‌های نفتی و غیر‌نفتی،‌ سیالات خنک‌کننده ارائه خدمات مربوط به آنها و تجارت فعالیت می‌کند. این شرکت سهم ۴۲درصدی از بازار داخل را دارا است. بیشترین سهم از فروش محصولات نفت بهران (شبهرن) را روانکارها تشکیل می‌دهند که در داخل کشور به‌فروش می‌رسند و روغن‌های پروسس و پرافین‌واکس به‌خارج از کشور صادر می‌شوند. این شرکت که در سال ۱۳۸۰ برای اولین‌بار در بازار سرمایه عرضه شد،‌ در حال‌حاضر با نماد شبهرن در تابلوی اصلی بورس دادوستد می‌شود.
 • اقبال به شپارس و شنفت

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • حسابداری مدیریت تکنیک معاملات

  احمد امیری حسابرس
  مطابق نظر انجمن حسابداران خبره مدیریت (CIMA) حسابداری مدیریت، فرآیند تعریف، اندازه‌گیری، تجمیع، تجزیه و تحلیل، مهیاسازی، تفسیر و تبادل اطلاعات مورد استفاده مدیریت جهت برنامه‌ریزی، ارزیابی و کنترل یک واحد تجاری و برای اطمینان از استفاده مناسب و پاسخگویی به منابع‌شان است. حسابداری مدیریت همچنین تهیه گزارش‌های مالی را نیز برای گروه‌های غیرمدیریتی مانند ذی‌نفعان، بستانکاران، سازمان‌های قانون‌گذار و مراجع مالیاتی شامل می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر