آرشیو روزنامه شماره ۵۰۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۱۹

 • مقاومت حمایت‌ها در برابر ریزش

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص صنعت سرمایه‌گذاری، نزولی برآورد می‌شود. این شاخص طی چهار هفته گذشته حدود ۱۰ درصد ریزش داشته و از محدوده ۳۴ هزار و ۶۲۲ واحد به محدوده ۳۱ هزار و ۱۳۲ واحد رسیده است. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته، شکسته شدن خط روند صعودی بلند‌مدت به سمت پایین بود.
 • خروج از اصلاح

  عرفان فکری/ معامله‌گر بازار‌های بین‌المللی
  اصلاح حال حاضر بازار که از ۲۰ مرداد ماه شروع شد فعلا در قالب یک اصلاح پیچیده که در w و y آن زیگزاگ قرار گرفته است گسترش پیدا کرده که بیانگر فشار فروش بسیار زیاد تا به حال هست.
 • فخوز در انتظار واکنش به گزارش ۶ ماهه

  دنیای‌اقتصاد - محمد ارغوان: شرکت فولاد خوزستان از زیر مجموعه‌های صنعت فلزات اساسی است که با نماد فخوز در بازار اول بورس معامله می‌شود. این سهم ارزش بازاری بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان دارد که ارزش هر سهم در تاریخ ۶ آبان حدود ۳هزارو۲۰۰ تومان است. این شرکت دارای ۱۹ میلیارد و ۴۹ میلیون برگه سهم است که جزو شرکت‌های تاثیرگذار بازار سرمایه ایران شناخته می‌شود.
 • رشد تقاضا برای غدام و آبادا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد غدام با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و آبادا افزایش حجم را تجربه کرده‌است. به‌عنوان مثال روز سه‌شنبه هر کد حقیقی در نماد غدام به‌طور متوسط حدود ۳۳۰ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۰ میلیون تومان فروش داشته است.
 • شیوه مناسب تخصیص دارایی

  زهرا درخشنده/ تحلیلگر بازار سرمایه
  حتما ضرب‌المثل همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد نگذارید شنیده‌اید. با این ضرب‌المثل می‌خواهیم اشاره‌ای به کاهش ریسک از طریق متنوع کردن سبد دارایی داشته باشیم. دارایی‌های متنوعی در طول عمر یک سرمایه‌گذار پیش روی اوست که سرمایه‌گذار بسته به شرایط اقتصادی که در آن زندگی می‌کند، میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارد، اهدافی که از سرمایه‌گذاری دنبال می‌کند و در نهایت میزان ریسکی که می‌تواند متحمل شود در آن کلاس‌هایی دارایی سرمایه‌گذاری می‌کند. دارایی‌های مثل:املاک و مستغلات، ارز‌های مختلف، طلا، سهام شرکت‌ها، اوراق قرضه و...

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر