آرشیو روزنامه شماره ۵۰۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۱۶

 • تغییر فاز از اصلاح به ریزش

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، نزولی برآورد می‌شود. این شاخص طی هفته گذشته حدود ۵/ ۹ درصد کاهش داشته و از محدوده یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۴۱۶ واحد به محدوده یک میلیون و ۴۱۲‌هزار و ۳۵۴ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته، شکسته شدن خط روند صعودی بلندمدت به سمت پایین بود که شاخص را از فاز اصلاح قیمتی وارد فاز جدید ریزش قیمتی کرد.
 • شاخص در گیرودار اصلاح و حمایت

  امین دامچه / مدیر سرمایه‌گذاری کاریزما
  شاخص کل بورس در هفته گذشته مطابق با انتظار، کف یک میلیون و ۴۷۰هزار واحد را شکست. درحال‌حاضر محدوده حمایتی یک میلیون و ۳۵۰هزار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد (سطح ۵۰ درصد فیبو اصلاحی موج اخیر) حمایت پیش رو و در صورت عبور از آن سطح یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد حمایت مهم و معتبر شاخص کل محسوب می‌شود. اگر اصلاح شاخص را کانالیزه کنیم، کانال معتبری داریم که ۵ بار به سقف و کف آن واکنش داشته‌ایم.
 • نور بالای «نوری» در کوران ریزش‌ها

  شرکت پتروشیمی نوری با نماد «نوری» در بازار دوم بورس معامله می‌شود. حوزه فعالیت این شرکت تولید مواد آروماتیکی با ظرفیت اسمی چهار و نیم میلیون تن در سال است که در منطقه عسلویه واقع شده است. هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری از سهامداران عمده نوری هستند.
 • اقبال به حقیقی‌ها به ولساپا و وپویا

  رضا شاکری ترجمه: محمد حسین باقی
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد ولساپا با قدرت بالای خریدار رو ‌به‌رو شده و وپویا افزایش حجم را تجربه کرده‌است. به‌عنوان مثال روز چهار‌شنبه هر کد حقیقی در نماد ولساپا به‌طور متوسط حدود ۲۵۰ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۸‌میلیون تومان فروش داشته است.
 • آیا سهام زیان‌ده را بخریم؟

  علیرضا صبحی کمال کارشناس آموزش کارگزاری آگاه
  سهام زیان‌ده سهام شرکتی است که نه تنها نتوانسته از فعالیت‌های خود سودی حاصل کند، بلکه دارای زیان نیز هست. این نوع شرکت‌ها ممکن است از لحاظ عملیاتی وضعیت مناسبی نداشته باشند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر