آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۲۳

 • آینده لیزینگ‌ها در سه پرده

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  روند کلی شاخص سایر واسطه‌گری‌های مالی، صعودی با قدرت متوسط برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته این شاخص با حدود ۲۸ درصد افزایش از عدد ۱۹،۱۴۶ واحد به عدد ۲۴،۴۹۹ واحد رسید. در هر روند صعودی اصلاح قیمت‌ها وجود دارد. منظور از اصلاح قیمت‌ها تشکیل روند نزولی نیست بلکه کاهش قیمت‌ها است. به نظر می‌رسد این شاخص در فاز اصلاحی قرار دارد. فاز اصلاحی با شکست روند صعودی کوتاه‌مدت آغاز می‌شود.
 • نوبت رشد واسطه‌گری‌های مالی

  سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه
  با توجه به نمودار شاخص سایر واسطه‌گری‌های مالی پس از اینکه قیمت در فروردین سال ۹۹ از سقف کانال صعودی توانست عبور کند؛ نشانه‌های خرید در این صنعت صادر شد و پس از عقب‌نشینی به سقف کانال صعودی، دوباره روند صعودی آغاز شد و از سقف قبلی حوالی ۲۲هزار و ۶۰۰ واحد عبور کرد و حالا همین محدوده به‌عنوان حمایت برای شاخص ایفا نقش می‌کند. از طرفی شاخص به خوبی روی یک خط روند صعودی در حال حرکت است. با روند صعودی که این شاخص در پیش گرفته هدف بعدی شاخص سایر واسطه‌گری‌های مالی سقف کانال بسط یافته، حوالی محدوده ۳۴هزارو۵۰۰ تا ۳۵ هزار واحد است. موضوعی که می‌تواند باعث اقبال بازار به این گروه شود.
 • معاملات مشکوک فمراد و پکویر

  رضا شاکری / تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلوخوانی با بررسی روند‌های معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد سهام کرمان با قدرت بالای خرید در روز گذشته مواجه شده و همچنین سهام فمراد و پکویر معاملات مشکوکی را تجربه کرده‌اند. در جدول زیر ۱۱ نماد بورس تهران و فرابورس ایران به نمایش درآمده‌اند که بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر