آرشیو روزنامه شماره ۴۹۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۲۱

 • کانه‌های غیر فلزی در سه پرده

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  روند کلی شاخص صنعت استخراج کانی‌های فلزی، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته این شاخص با حدود ۲۲ درصد افزایش از عدد ۵۱،۸۵۲ واحد به عدد ۶۳،۲۶۲ واحد رسید. در هفته‌های آینده شاخص این صنعت اهداف قیمتی بالاتری مثل ۸۴،۰۰۰ واحد را دنبال می‌کند که در سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم.
 • صعود در پس یک اصلاح

  محمد حسین کیانی / تحلیلگر بازار سرمایه
  در گروه کانی‌های غیر فلزی، شاخص روی خط روند ۳ ماهه در حال حرکت است. گام‌های صعودی همواره قوی بوده است. در حال‌حاضر این گروه وارد فاز اصلاحی شده است که به نظر نزدیک‌ترین حمایت برای آن تقاطع فیبوی ۳۸درصد اصلاحی و خط روند حمایتی (صعودی) یعنی حوالی ۶۰هزار و ۲۳۵ واحد است. در صورت برگشت از این محدوده حمایتی رشد حدودا ۳۰درصدی در کوتاه‌مدت در انتظار این گروه است. سایر حمایت‌ها برای این گروه ۵۸هزار و ۳۰۰ و ۵۶هزار و ۳۳۵ واحد است.
 • معاملات مشکوک در سهام قدرت و قرن

  رضا شاکری / تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو خوانی با بررسی روند‌های معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد سهام مارون با قدرت بالای خرید در روز گذشته مواجه شده و همچنین سهام قدرت و قرن معاملات مشکوکی را تجربه کرده‌اند.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر