صف‌های خرید و فروش: در نمودار به بررسی نماد‌های حاضر در بورس و فرابورس پرداخته شده است و تعداد نمادهایی که در پایان روز معاملاتی گذشته در صنایع مختلف در صف خرید یا فروش قرار داشته‌اند به تفکیک صنعت مشخص شده است. با استفاده از این داده‌ها می‌توان اقبال بازار به صنایع مختلف را مورد ارزیابی قرار داد. دیروز گروه مواد ومحصولات دارویی با 33 نماد و 77 درصد از تعداد سهام موجود در صنعت بیشترین تعداد سهام در صف فروش را داشتند. در بازار روز سه‌شنبه فضای کلی حاکم بر بازار موجب شد از میان 515 نماد معامله شده در 47 صنعت مختلف، 359 نماد با صف فروش بسته شوند و تنها 42 نماد در صف خرید باقی بمانند. گروه محصولات شیمیایی با 8 نماد و 15 درصد از تعداد سهام معامله شده در صنعت بیشترین صف‌های خرید را به خود اختصاص دادند.

سهام پر نوسان: نوسان در طول روز معاملاتی را می‌توان به دو نوع مثبت(+) و منفی (-) تقسیم‌بندی کرد. منظور از نوسان (+) این است که نمادهای قرار گرفته در این گروه از کمترین قیمت مجاز تا بیشترین قیمت مجاز نوسان داشته‌اند. به نوعی می‌توان گفت تقاضا در آنها نسبت به عرضه پیشی گرفته است. و در گروه نوسان (-) برخلاف گروه قبل عرضه در آنها بیشتر از تقاضا بوده است.

دیروز، هیچ سهمی نتوانست خود را از صف فروش به صف خرید برساند و صف خرید آن در پایان بازار عرضه نشود.

افزایش حجم ناگهانی: روز سه‌شنبه نماد‌هایی معامله شده‌اند که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته است. بر این اساس حجم معاملات 14 سهم بیش از پنج برابر نسبت به میانگین ماهانه رشد داشته است. همچنین در میان این نماد‌ها، «کزغال» با حدود 43 میلیون سهم و 132 میلیارد تومان ارزش روز معاملات، بیشترین ارزش معاملات را به ثبت رساند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند