آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۵۰۴۷

 • کوشنر به منطقه می‌آید

  دنیای اقتصاد: جرد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید و تیمش، در بحبوحه تنش‌ها در منطقه خاورمیانه، با هدف بهبود روابط اعراب و حل و فصل تنش‌ها میان کشورهای حاشیه خلیج فارس به منطقه خواهند آمد. قرار است او راهی عربستان سعودی و قطر شود. یک مقام کاخ سفید روز یکشنبه ۹ آذرماه اعلام کرد کوشنر در جریان سفر خود که همین هفته انجام می‌پذیرد با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در شهر نئوم عربستان و با امیر قطر در این کشور کوچک خلیج فارس دیدار خواهد کرد.
 • مذاکرات بین افغانی در تعلیق

  دنیای اقتصاد: مقام‌های افغانستان می‌گویند، اشرف غنی، رئیس‌جمهور این کشور، از ادامه گفت‌وگوهای صلح با طالبان امتناع ورزیده اگرچه طالبان و مذاکره‌کنندگان دولتی به توافق اولیه در مورد اصول اصلی مذاکرات رسیده بودند. این امر با وجود ماه‌ها تلاش و نزدیک شدن به موفقیت آشکار ظاهرا متوقف شده و به بن‌بست رسیده است.
 • تیم اقتصادی چپ در کاخ سفید

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که تیم حقوقی دونالد ترامپ، یکی‌یکی در ایالت‌ها شکست می‌خورد، بایدن در حال تکمیل کابینه انتخاباتی خود است. کمتر از دو هفته دیگر مانده است تا کالج الکترال، رای بایدن را تایید کند و ترامپ از کاخ سفید بیرون برود. همزمان بایدن نیز سرعت انتخاب کابینه و تیم خود را افزایش داده است. رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا دستیاران ارشد بیشتری را برای رهبری تلاش‌های دولتش برای شکست ویروس کرونا و بازسازی اقتصاد آمریکا انتخاب کرده است.
 • تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او

  باری گوین ترجمه: محمد حسین باقی
  آرنت استدلال مطرح شده از سوی دیوان عالی را نادیده گرفته بود که می‌گفت مدارس دولتی تفکیک شده «ذاتا نابرابر» هستند زیرا آنها گروه تحت تبعیض را طرد کرده و مورد تحقیر قرار می‌دهند. اگر تاریخ داور باشد، پس آرنت این بحث را باخته است. با این حال، این احساس سخت نیست که او و منتقدانش در مورد موضوعات متفاوتی سخن می‌گفتند؛ در حالی که تصورشان این بود که در مورد یک مساله واحد سخن می‌گویند. منتقدان نگران پیامدهای سیاسی و نوع جامعه‌ای بودند که می‌خواستند ایالات‌متحده آن گونه باشد. از آنجا که تبعیض مذموم بود، اهرم‌های دولت باید برای دستیابی به ادغام با تمام سرعت و در صورت لزوم با زور به‌کار گرفته شوند.
 • امید ملک عبدالله و ابومازن به بایدن

  رویترز: روز یکشنبه ملک عبدالله، پادشاه اردن و محمود عباس [ابومازن]، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در شهر العقبه تحولات فلسطین و مسائل مشترک را بررسی کردند. محمود عباس‌، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در شهر العقبه در دیدار با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن تاکید کرد: مواضع حمایت‌گرایانه اردن که آخرین آن تاکید ملک عبدالله‌دوم بر محوریت مساله فلسطین و اهمیت ادامه تلاش‌ها به سمت تحقق صلح فراگیر و عادلانه بوده دال بر عمق روابط بین دو رهبر و مردم فلسطین و اردن است.
 • تعلیق اتهام فساد از نتانیاهو

  خبرگزاری فرانسه: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تحقیقات درباره اتهام فساد نتانیاهو در پرونده خرید زیردریایی‌های آلمان را به‌حالت تعلیق درآورد. بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست‌وزیر تناوبی این رژیم، تحقیقات درباره پرونده فساد خرید زیردریایی‌های آلمان را که برخی نزدیکان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم در آن متهم هستند، تعلیق کرد.
 • مرگ سربازان سعودی در حمله انصارالله

  القدس العربی: انصارالله یمن یکشنبه از کشته شدن ۸ سرباز سعودی در حمله موشکی خود به اردوگاهی در استان مأرب در شرق یمن‌‌ خبر داد. یحیی سریع، سخنگوی ارتش یمن وابسته به انصارالله در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به لطف خدا، نیروهای موشکی ما شنبه‌شب موفق شدند با یک فروند موشک بالستیک «بدرِ‌ پی» اتاق عملیات مشترک دشمن را در پایگاه تداوین در استان مأرب هدف قرار دهند و هدف‌گیری دقیق بود.» وی افزود: «این عملیات منجر به کشته شدن ۸ فرمانده و سرباز سعودی شد و ۷ نفر دیگر زخمی شدند و آمبولانس‌ها در میان وحشت و آشفتگی شدید در میان دشمنان هجوم آوردند.» سخنگوی ارتش یمن همچنین تاکید کرد: «تا زمانی که حمله به یمن و محاصره ادامه یابد به عملیات خود ادامه می‌دهیم و تمام حرکات دشمنان کنترل و رصد می‌شود و نیروهای دشمن هرجا که باشند دستمان به آنها خواهد رسید.» یمن از مارس ۲۰۱۵ هدف حملات ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان و به بهانه حمایت از نیروهای دولت مستعفی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر