آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۶۵۲

 • جوخه کورتزها علیه پلوسی

  دنیای اقتصاد: نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید که آنها (چپ‌ها) در کنگره هیچ حامی‌ای ندارند. آلکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده مجلس نمایندگان از نیویورک هم در پاسخ به پلوسی گفت که او و سه تن از لیبرال‌های تازه‌وارد که چپ هستند، و از آنها هم به‌عنوان «جوخه» یاد می‌شود، در افزایش قدرت واقعی حزب تاثیر داشته‌اند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، ۶ ماه از حضور دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان می‌گذرد و درحالی‌که اکثریت را به دست گرفته‌اند، هم‌زمان نه تنها از آتش تنش بین نانسی پلوسی و تیم جوخه کاسته نشده، بلکه این درگیری‌ها به عرصه عمومی نیز کشیده شده است.
 • انتقاد نرم جانسون از ترامپ

  دنیای اقتصاد: به‌دنبال افشای ایمیل‌های سفیر بریتانیا در واشنگتن که در آنها ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، فردی «مردد» و «ناتوان» خوانده شده بود، تنش در روابط دو کشور بالا گرفته و سفیر بریتانیا در آمریکا استعفا کرد. سرکیم داروک در مورد استعفایش گفت که خواهان پایان دادن به حدس و گمان‌ها بوده است. وی ادامه داد: این افشاسازی بازگشت من به واشنگتن را غیرممکن کرده بود.
 • بی‌نظمی جدید جهانی

  ریچارد‌ هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا ترجمه: محمدحسین باقی
  مداخله سعودی در یمن به چه دلیل بود؟ این کشور که به‌دلیل کاهش قیمت نفت و رقابت بر سر جانشینی در سلطنت دچار ضعف شده بود نیاز داشت تا توجهات را از داخل به‌خارج معطوف سازد و این جلب توجه به‌خارج البته پرهزینه بود. وزیرخارجه سعودی این مداخله را «جنگ بر حسب ضرورت» معرفی می‌کرد، اما در عمل این مداخله یک «جنگ بر حسب انتخاب» بود.
 • احتمال استعفای وزیرکار آمریکا بالا گرفت

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده که روز سه‌شنبه از وزیر کار خود به‌دلیل پرونده‌ای که دارد دفاع کرده بود تا مانع از استعفایش شود، حالا خود می‌گوید ممکن است به پرونده نگاه مجددی داشته باشد. به گزارش خبرگزاری رویترز، الکساندر آکوستا، وزیر کار دولت ترامپ متهم است که به‌عنوان دادستان درخصوص پرونده جنسی سرمایه‌داری به نام جفری اپستین اهمال یا اعمال نفوذ کرده باشد. آکوستا در زمان محاکمه قبلی جفری اپستین در فلوریدا دادستان فدرال بود. ترامپ در این زمینه گفت: من برای وزیر کارم بسیار متاسف هستم. من او را به‌عنوان یک آدم کاری می‌شناسم که تا حالا کار خود را خوب انجام داده است. من از این موقعیتی که پیش آمده ناراحت هستم. اما به‌دنبال این هستیم که مجددا به این پرونده نگاه مجددی داشته باشیم.»
 • دوئل خانوادگی در هنگ‌کنگ بر سر سیاست

  دنیای اقتصاد: در یک ویدئوی فیس‌بوکی که به سرعت در فضای مجازی دست به دست می‌شود، یک مرد جوان در رستورانی در هنگ‌کنگ ناگهان از پشت میز بلند می‌شود و به اعضای خانواده خود حمله لفظی می‌کند. او ابتدا با صدای پایین صحبت می‌کند و سپس با صدای بلند می‌گوید: «شما از دوستان من انتقاد می‌کنید و می‌گویید ما تندرو هستیم؟ ما سه‌گانه‌های خلافکار هستیم؟».

بیشتر