آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۱۶

 • جلیقه زردها رادیکال شدند

  دنیای اقتصاد: نخستین روز اعتراض‌های جلیقه‌زردها در سال جدید میلادی روز شنبه کلید خورد و در این روز مردم به دفتر سخنگوی دولت حمله کردند و پلیس مجبور شد وی و همکارانش را از در پشتی این ساختمان به بیرون هدایت کند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، آنچه دو ماه پیش در اعتراض به افزایش قیمت سوخت آغاز شد، حالا گسترده‌تر از قبل شده و حمله به دولت در دستور کار جلیقه‌زردها قرار گرفته است.
 • بن‌بست سیاسی در واشنگتن

  دنیای اقتصاد: پیشرفت غیرمنتظره‌ای در گفت‌وگوهای دولت آمریکا با کنگره برای بازگشایی دولت دیده نمی‌شود. به گزارش رویترز، پس از اینکه مذاکرات روز شنبه به بن‌بست رسید، حالا نانسی پلوسی، رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا از یک طرح قانونی جدید سخن می‌گوید. نانسی پلوسی به خبرنگاران گفت شاید دموکرات‌ها قانون جدیدی را مدنظر قرار بدهند که اجازه باز شدن را به بخشی از دولت که تعطیل شده است بدهد.
 • اقتصاد؛ جزیره سرگردانی در روسیه

  دنیای اقتصاد: یک انفجار بزرگ موجب شوکه شدن و بیدار شدن «آنا پی. تیموفیوا» شد. او چراغ را روشن کرد اما برق رفته بود. در همان تاریکی، او و همسرش به سرعت سراغ فرزند دو ساله‌شان رفتند و به اتفاق آماده فرار شدند. تیموفیوا می‌گوید: «فهمیدیم که اتفاقی رخ داده است.» اما وقتی آنها در ورودی خانه‌شان را باز کردند همان‌جا متوقف ماندند.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  همچون بسیاری از محصولات دیگر جانگ‌مادانگ، کرم‌های زیبایی از چین وارد می‌شوند. برخی کرم‌ها هم در چین ساخته می‌شوند اما بهترین کرم‌ها در کره‌جنوبی تولید می‌شوند و با وجود قیمت‌های بالای‌شان بسیار محبوب هستند.
 • ترکیه از شمال سوریه چه می‌خواهد؟

  قدیر گلکاریان استاد دانشگاه نییرایست قبرس
  موضوع سوریه با گذشت نزدیک به هشت سال هنوز از دستور کار مسائل امنیتی و سیاسی ترکیه خارج نشده است. آنکارا در ابتدای کار حمایت از نیروهای معارض و مخالف بشار اسد و ایجاد بسترهای لازم برای دفاع از ترکمن‌های شمال سوریه در قبال سایر گروه‌های معارض را در دستور کار قرار داده بود اما اکنون رویکرد خود را در راستای لزوم تثبیت امنیت و حفظ تمامیت ارضی آن کشور در راستای توافقات به‌عمل آمده در مذاکرات چند مرحله‌ای آستانه تنظیم کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر