آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۰۷

 • ردپای آمریکا در جهنم یمن

  دنياي اقتصاد: وقتی یک جنگنده اف ۱۵ از فرودگاه ملک خالد در جنوب عربستان برخاست تا یمن را بمباران کند، این فقط هواپیما و بمب‌ها نبودند که منشأ آمریکایی داشتند. مکانیک‌های آمریکایی هم جت‌ها را تعمیر و در حقیقت عملیات تعمیر را روی زمین انجام می‌دهند. تکنسین‌های آمریکایی نرم‌افزارهای هدف‌گیری و دیگر تکنولوژی‌های طبقه‌بندی شده را به روز می‌کنند؛ این همان نرم‌افزارها و تکنولوژی‌هایی است که سعودی‌ها اجازه نزدیک شدن به آنها را ندارند.
 • خارطوم در التهاب

  دنياي اقتصاد: پلیس ضدشورش سودان در پایتخت این کشور خارطوم از فشنگ جنگی و گاز اشک‌‌آور علیه معترضان استفاده کرد. آنها تلاش داشتند جمعیت معترض را متفرق کنند تا به کاخ ریاست‌جمهوری نزدیک نشوند. به گزارش الجزیره، ویدئوهای منتشرشده نشان می‌داد که صدها نفر از معترضان روز سه‌شنبه راه کاخ ریاست‌جمهوری سودان را در پیش گرفته بودند که در نزدیکی رود نیل آبی در قلب خارطوم است.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  در تمام سطوح سیستم MPS، قساوت و بی‌رحمی امری شایع است. اعدام علنی و آشکار کسانی که بکوشند از gyohwaso فرار کنند موضوعی عادی تلقی می‌شود و ابزاری است موثر برای دلسرد کردن دیگران از تلاش برای فرار. بازجویان Kuryujang وقتی بخواهند از مظنونی اعتراف بگیرند هر کاری بتوانند و دوست داشته باشند انجام می‌دهند و هیچ محدودیتی ندارند و نگهبانان زندان هم وقتی می‌خواهند انضباط را پیاده کنند از همان مصونیت برخوردارند.
 • تجاوز به خاک سوریه

  سي‌ان‌ان: بنابر گزارش‌های سانا، خبرگزاری رسمی سوریه، روز سه‌شنبه ارتش این کشور چند فروند موشک را رهگیری و ساقط کرده است. سانا تاکید کرد که این حملات با استفاده از حریم هوایی لبنان صورت گرفته است. سانا گزارش کرد که سه سرباز این کشور در پی حمله موشکی به یکی از انبارهای تسلیحاتی مجروح شده‌اند.
 • چالش‌های ادامه‌دار در افغانستان

  محمد حسینی‌پور پژوهشگر و دانشجوی دکترای علوم سیاسی
  هفته گذشته به نقل از منابع نظامی در آمریکا اعلام شد: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری به ارتش این کشور دستور داده برنامه‌ریزی خروج ۷ هزار تن از حدود ۱۴ هزار نیروی آمریکایی در افغانستان را آغاز کنند. این منبع با بیان اینکه تصمیم برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان همزمان با تصمیم مشابه درباره سوریه گرفته شده، گزارش داد: خروج این تعداد نیرو ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

بیشتر