آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۰۶

 • تنها راه نجات بی‌بی

  دنیای اقتصاد: ائتلاف کابینه اسرائیل روز دوشنبه ۳ دی ماه اعلام کرد که در آوریل ۲۰۱۹ (اوایل بهار آینده) انتخابات زودهنگام برگزار می‌کند؛ اقدامی که به گفته کارشناسان تا حد زیادی با هدف تقویت حمایت عمومی برای نتانیاهو صورت می‌گیرد؛ چراکه او هم اکنون درگیر پرونده‌های فساد است.
 • ترامپ را از کاخ سفید اخراج کنید

  دنیای اقتصاد: توماس فریدمن تحلیلگر مسائل آمریکا و امور بین‌الملل روز دوشنبه ۲۴دسامبر خواستار اخراج دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه شد. او در نیویورک‌تایمز نوشت: تاکنون علاقه‌ای نداشتم که دونالد ترامپ از محل کارش اخراج شود. قویا به این اعتقاد داشتم که اگر قرار است حذفی صورت بگیرد، باید از طریق صندوق‌های رای این امر رخ دهد.
 • خشونت‌های سیاسی در سودان

  آسوشیتدپرس: عفو بین‌الملل اعلام کرد که گزارش‌های معتبری دارد که نشان می‌دهد پلیس سودان در جریان سرکوب اخیر معترضان ضددولتی، ۳۷ تن را کشته است. عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد،‌ استفاده از اقدامات مرگبار توسط نیروهای امنیتی سودان علیه معترضان در این کشور به شدت مشکل‌ساز است.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  قحطی نیمه دهه ۹۰، قرارداد اجتماعی میان دولت و شهروندان را گسست و جمعیتی میلیونی از مردم خلق کرد که هر کار لازمی را برای بقا انجام می‌دادند. این امر انگیزه دزدی را فراهم آورد و اکنون فرهنگ رشوه‌دهی، فرصتی برای فرار از آن [فقر و در نتیجه دزدی] را به‌دست می‌دهد. سطوح مختلفی از دادگاه در کره‌شمالی وجود دارد. در پایین‌ترین سطح، فرد ممکن است از سوی «دادگاه خلق» محاکمه شود که رئیس آن «پیر معتمد» روستا یا شهر است؛ سپس دادگاه‌های استانی است و در نهایت دادگاه ملی مرکزی. رویه‌هایی رسمی‌ برای نامزدی قضایی وجود دارد اما در عمل و نهایتا قضات از سوی OGD نامزد می‌شوند. همچنین پنج نوع زندان در کره‌شمالی وجود دارد که بسته به نوع و ماهیت جرم، افراد در آنها زندانی می‌شوند.
 • ۲۰۱۹: ویران‌شده از ترامپ

  دنیای اقتصاد: ۲۰۱۹ سال شکاف‌های رو به رشد خواهد بود. «پوپولیست‌»ها مدعی می‌شوند برای آن پاسخ دارند درحالی‌که سنت‌گراها می‌گویند اشتباهی برای درست کردن وجود ندارد. در این باره «سی‌ان‌ان» در گزارشی به پیش‌بینی سال ۲۰۱۹ پرداخته است. براساس این پیش‌بینی، جهان پرجمعیت‌تر شده است. نیاز ما به منابع تشدید شده است. انتظارات ما فزاینده شده است. درحالی‌که ظرفیت ما برای تغییر منعطف است، کره‌ خاکی برای این تغییرات محدود است. برای شناخت ۲۰۱۹، به اروپای ۲۰۱۸ نگاه کنید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر