آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • معامله اطلاعاتی عربستان و اسرائیل

  دنیای اقتصاد: گروه فناوری اسرائیلی «NSO»، به سازمان اطلاعات عربستان سعودی پیشنهاد آخرین سیستم هک موبایلی را در سال ۲۰۱۷ ارائه داد و این پیشنهاد، پیش از شروع عملیات پاکسازی از سوی محمد بن‌سلمان بوده است. به گزارش سایت میدل‌ایست‌آی و به نقل از روزنامه هاآرتص، یک افسر پلیس رژیم صهیونیستی فاش کرد که یک شرکت مستقر در تل‌آویو، به عربستان سعودی پیشنهاد هک موبایل‌ها را چند ماه پیش از عملیات پاکسازی مخالفان محمد بن‌سلمان داده است.
 • توده‌های غیرسیاسی در پکن

  دنیای اقتصاد: در تپه‌های پر از گرد و خاک یکی از فقیرترین مناطق چین، «گونگ وانپینگ» هر روز ساعت ۵:۱۰ از خواب بر می‌خیزد تا آب و غذا برای صبحانه فرزندش تهیه کند. او درحالی پای فرزندش را می‌شوید که او سر خود را در کتاب‌های انگلیسی و شیمی فرو برده است. وقتی فرزندش سراغ تلفن همراه می‌رود، او را می‌زند.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  از نظرسنجی‌ها و گفت‌وگو با مردم کره‌شمالی چنین به‌نظر می‌رسد که تعداد کثیری از آنها به رسانه‌های خارجی بیش از رسانه‌های تبلیغاتچی داخلی اعتماد دارند. این مساله حتی برای پیونگ‌یانگی‌هایی که نگرش جدی در مورد فرار ندارند هم صادق است. در مورد فراریان، بسیاری می‌گویند که فیلم‌ها و تلویزیون‌های خارجی به آسان‌تر کردن فرار آنها به خارج کمک و آنها را به لحاظ عملی و احساسی آماده کرده است. از سوی دیگر، همان‌طور که کامپیوتر به‌طور باور نکردنی به خانه‌های مردم کره‌شمالی راه خود را یافت، توانایی‌اش برای تضعیف کنترل دولت هم افزایش خواهد یافت.
 • حکومت نظامی در کی‌یف

  دنیای اقتصاد: پس از چند سال مسکوت ماندن درگیری‌های روسیه و اوکراین، روز دوشنبه فصل جدیدی از درگیری بین دو کشور آغاز شد که با واکنش کشورهای غربی همراه شد. همزمان سفیر آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل برای رسیدگی به تنش میان اوکراین و روسیه برگزار می‌شود. تا لحظه تنظیم گزارش خبری از نشست به بیرون درز نکرده است.
 • نشانه‌های خطرناک برای ساکن کاخ سفید

  دنیای اقتصاد: آخرین نتایج نظرسنجی «سی‌بی‌اس نیوز» نشان می‌دهد مقبولیت ترامپ درخصوص موضوعات اقتصادی حدود ۵۲ درصد است؛ درحالی‌که عدم مقبولیت او در این معیار به ۴۱ درصد می‌رسد. براساس نتایج نظرسنجی مشابه، تنها ۳۹ درصد از آمریکایی‌ها به عملکرد ترامپ به‌عنوان رئیس‌‌جمهور مهر تایید می‌زنند؛ درحالی‌که عدم مقبولیت او در این زمینه به ۵۵ درصد می‌رسد.

بیشتر