آرشیو روزنامه شماره ۴۴۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۷۷

 • کودتای خاموش آمریکا علیه پسر سلمان

  دنیای اقتصاد: سه منبع نزدیک به خاندان سلطنت در عربستان می‌گویند در بحبوحه اعتراضاتی که بر سر قتل خاشقجی شکل گرفته است، گروهی از اعضای خاندان سعودی در تلاش هستند تا مانع جانشینی محمد بن‌سلمان به‌جای پدرش به‌عنوان پادشاه بعدی عربستان شوند.
 • شورش سوسیالیست‌ها علیه پلوسی

  دنیای اقتصاد: یک گروه شورشی ۱۶ نفره در حزب دموکرات روز دوشنبه آشکارا مخالفت خود را با انتخاب نانسی پلوسی، به‌عنوان رئیس مجلس نمایندگان اعلام کردند و این نخستین قدم این گروه در لرزه‌های به‌وجود آمده در حزب دموکرات پس از انتخابات کنگره در ۶نوامبر است. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، در ماه ژانویه قرار است کنگره جدید در آمریکا آغاز به کار کند.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  اگرچه خود دولت اساسا ورشکسته است، اما نهادهای دولتی و مقام‌ها در تمام اشکال کارهای سودآور دخیل هستند. تجارت با چین، یکی از عمده‌ترین ثروت‌آفرینان، از ۵۰۰ میلیون دلار سالانه در سال ۲۰۰۰ به ۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ افزایش یافت. خودروهای مرسدس بنز، بی‌ام‌دبلیو و لکسوس که وارد کره‌شمالی می‌شود فقط مختص خاندان کیم نیست. بسیاری از مقام‌های دولتی مالک این خودروها هستند. تعداد زیادی از سوداگران پیونگ‌یانگی وجود دارند (و در واقع، کره‌ای‌هایی که در چین به بده‌بستان و سوداگری مشغولند) که ماشین‌های خارجی لوکس دارند. در حقیقت، میلیونرهای خودساخته‌ای در پایتخت هستند که از توانایی خرید لکسوس‌هایی برخوردارند که از چین وارد و در بازار با قیمت‌های بالا فروخته می‌شوند.
 • شرط اسپانیا برای بریتانیا

  رویترز: وزیر امورخارجه اسپانیا گفت که کشورش از پیش‌نویس توافق برگزیت اتحادیه اروپا در صورتی حمایت می‌کند که صراحتا بگوید این مذاکرات شامل وضعیت جبل‌الطارق نمی‌شود. جوزپ بورل، وزیر امورخارجه اسپانیا که برای شرکت در مذاکرات مربوط به برگزیت با دیگر وزرای اتحادیه اروپا به بروکسل رفته، اظهار کرد: مادرید خواهان این است که در توافق مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باید تصریح شود مذاکرات در مورد آینده روابط میان لندن و اتحادیه اروپا شامل وضعیت جبل‌الطارق نخواهد شد.
 • آمریکا سیستم جایگزین اس۴۰۰ به ترکیه می‌دهد

  اسپوتنیک: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: این وزارتخانه درحال همکاری با کنگره این کشور به منظور یافتن جایگزین‌هایی برای ترکیه به جای خرید سامانه دفاع هوایی اس۴۰۰ روسی است. ریک پاهون گفت: ما درباره این موضوع مشغول انجام یک‌سری مذاکرات دیپلماتیک هستیم. ما در تاریخ ۹ نوامبر گزارشی را که با حکم کنگره در مورد روابط با ترکیه تهیه کردیم به کنگره ارائه کردیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر