آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۸۱

 • شورش سوسیالیست‌ها در حزب دموکرات

  دنیای‌اقتصاد: روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی تفصیلی از گردش به چپ حزب دموکرات خبر داد. ظاهرا طرفداران برنی سندرز - نامزد دموکرات‌ها در انتخابات درون حزبی سال۲۰۱۶ - موفق شده‌اند در ایالت‌های میشیگان، پنسیلوانیا، مریلند و نیویورک به پیروزی‌های خیره‌کننده‌ای دست یابند. از طرف دیگر رای‌دهندگانی که در سمت چپ حزب دموکرات قرار دارند، تاکنون تاثیر زیادی بر گفت‌وگوی سیاسی داشته‌اند؛ سیاست‌های داخلی حزب دموکرات را به چالش کشانده و فشار را بر رهبران پشت‌پرده این حزب افزایش داده‌اند.
 • تقویت بلوک چندجانبه‌گرایان

  عیسی کاملی کارشناس مسائل بین‌الملل
  فرانسه که طی ۵ دهه گذشته تا سال ۲۰۱۵ بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان بوده، در سال ۲۰۱۷ به رده چهارم تنزل پیدا کرده است. هلند دومین شریک تجاری آلمان است. در سال ۲۰۱۷ کل حجم تجارت فرانسه با آلمان به حدود ۱۷۰ میلیارد یورو می‌رسید، اما به دومین مقصد صادرات مهم کالاهای آلمانی با خرید ۱۰۵میلیارد یورو تبدیل شده است. چین با ۸۶/ ۲ میلیارد یورو سومین بازار بزرگ آلمان به‌شمار می‌آید.
 • دوئل توییتری با کوهن

  دنیای اقتصاد: پس از برملا شدن این موضوع که مایکل کوهن،‌ وکیل شخصی سابق دونالد ترامپ، به‌صورت مخفیانه گفت‌وگویی را درباره پرداخت حق‌السکوت به یکی از مدل‌های سابق پلی بوی درخصوص رابطه جنسی‌اش با ترامپ ضبط کرده، رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه منکر هرگونه اقدام خلاف یا اشتباهی شد. «دیوید برانستورم» و «کارن فریفیلد» در گزارش ۲۱ جولای در رویترز نوشتند، ترامپ در توییتی نوشت این اقدام وکیلش «احتمالا غیرقانونی» بوده است. وکیل کوهن نیز بیانیه ترامپ را «اشتباه» خواند.

بیشتر