آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۵۳

 • دیالوگ محرمانه کیم- ترامپ در تابستان۲۰۱۷

  دنیای اقتصاد: گفته شده دیدار دونالد ترامپ با رهبر کره‌شمالی بدون پیش زمینه نبوده است. ارتباطات میان دو کشور بسیار قبل‌تر از کانال نیویورک یا دیدار پمپئو از کره‌شمالی بوده است. نیویورک‌تایمز در گزارش ۱۷ ژوئن به قلم «مارک مازتی» و «مارک لاندلر» نوشت تابستان گذشته یک سرمایه‌دار آمریکایی نزد ترامپ آمد و پیشنهادی غیرمعمول به او داد: «کره‌شمالی می‌خواهد با جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ دیدار کند.» این سرمایه‌دار که «گابریل شولز» نام دارد توضیح داد که یک مقام ارشد کره‌شمالی به‌دنبال کانالی پنهان برای برقراری دیداری میان ترامپ و کیم‌جونگ‌اون بود آن هم در برهه‌ای که تنش‌های لفظی میان دو کشور به اوج رسیده بود. شولز که در سنگاپور زندگی می‌کند شبکه‌ای از ارتباطات در کره‌شمالی را در سفری تجاری که به این کشور داشت برقرار کرده بود.
 • شورش ملانیـا علیـه پـرزیدنت

  دنیای اقتصاد: عکسی در مقیاس وسیع در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که در آن کودکی خردسال به‌دلیل اینکه پدرش توسط نیروهای مرزبانی آمریکا دستگیر شده بود، گریه می‌کرد. این عکس بازخوردهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی آمریکا داشت و باعث شد تا بسیاری از فعالان و سیاستمداران آمریکا به این قانون جدید دونالد ترامپ انتقاد داشته باشند؛ قانونی که به موجب آن فردی که مهاجر غیرقانونی به‌حساب می‌آید تا روز برگزاری دادگاهش در زندان باید بماند.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  در بریتانیا، اگرچه راست‌افراطی به اندازه دیگر کشورهای اروپایی (مانند کشورهای‌نوردیک) در اواخر دهه ۸۰ محبوبیت ندارد، اما ترکیبی از شرایط در اواخر دهه ۲۰۰۰ موجب تغییراتی در صحنه سیاسی داخلی شد. افزایش نرخ مهاجرت و نگرانی عمومی درخصوص چند فرهنگی‌ همراه با افزایش اسلام‌هراسی و بحران اقتصادی زمینه مساعدی را برای حمایت از نمایندگان پوپولیستی راست‌افراطی فراهم آورد.
 • چالش پناه‌جویان در اسپانیا

  شینهوا: اسپانیا با چالش‌هایی درباره پذیرش ۱۲۳ کودک که بدون خانواده روز یکشنبه وارد بندر والنسیا در شرق اسپانیا شده‌اند، مواجه شده است. استر گومز، رئیس اورژانس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اندلس اعلام کرد: این کودکان با اتفاقات دراماتیک مضاعفی مواجه هستند. ما برای کودکان کارهای بسیاری انجام می‌دهیم. این کودکان که به تازگی وارد بندر اسپانیا شده‌اند والدین خود را به همراه ندارند.
 • سخنرانی انتخاباتی دمیرتاش از زندان

  آسوشیتدپرس: تلویزیون دولتی ترکیه، سخنرانی انتخاباتی صلاح‌الدین دمیرتاش را یک هفته مانده به انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زودهنگام، از زندان پخش کرد. صلاح‌الدین دمیرتاش، از رهبران محبوس حزب دموکراتیک خلق حامی کردها از رای‌دهندگان خواست تا در انتخابات ۲۴ ژوئن (سوم تیر) مانع از تشکیل «رژیم خودکامه» رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌‌جمهوری ترکیه شوند.
 • حمله آمریکا به مواضع ارتش سوریه

  سانا، رویترز: هواپیماهای متجاوز ائتلاف آمریکایی ضد داعش در ادامه تعدی از چارچوب شورای امنیت یکی از مواضع ارتش سوریه در حومه جنوب شرقی دیرالزور واقع در شرق این کشور را بمباران کردند که طی آن تعدادی کشته و زخمی شدند.
 • نشانه‌های مصالحه در دولت آلمان

  رویترز: وزیر کشور آلمان گفت: اختلاف میان حزب وی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان جدی است؛ اما قابل برطرف شدن است این اظهارات هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان نشان‌دهنده این است که او برای مصالحه به‌منظور ایجاد یک بحران تمام عیار در ائتلاف حاکم بر آلمان آماده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر