آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۴۹

 • توافق قرن در ۳۸ دقیقه

  محمدحسین باقی
  دنیای اقتصاد: روز موعود سرانجام فرارسید. دو رهبری که تا ساعاتی پیش از مذاکرات کسی امکان دیدار میان آنها را متصور نبود سرانجام با یکدیگر دیدار کردند. گزارش رسانه‌ها این دیدار را «دیدار تاریخی»، «دیدار قرن»، «اجلاس برد- برد»، «نقطه عطف در روابط دو کشور»، «فصل جدید در روابط دو کشور و جهان» توصیف کردند.
 • امان در التهاب

  دنیای اقتصاد: مردم اردن می‌گویند که آخرین کمک کشورهای عربی به این کشور نه مشکل بی‌عدالتی اجتماعی را حل خواهد کرد نه بیکاری را. به گزارش الجزیره، ایاض بنی‌ملهم می‌گوید: کمک ۵/ ۲میلیارد دلاری اندکی تغییرات به همراه خواهد داشت. او که یک وکیل در امان است، می‌گوید: کسری بودجه اردن بسیار زیاد است. از نظر بنی‌ملهم، قول کمک ۵/ ۲ میلیارد دلاری که از سوی کویت، امارات و عربستان سعودی داده شده است هیچ تغییری در بی‌عدالتی اجتماعی یا بیکاری نخواهد داشت.
 • وداع با میراث آتاتورک

  دنیای اقتصاد: برای دهه‌ها تصاویر او در جای‌جای ترکیه دیده می‌شد که چشمان آبی یخی، از روی قاب دیوار هر مدرسه‌ای، بیمارستانی و نهادهای دولتی به پایین نگاه می‌کند. حتی بی‌خیال‌ترین آدم‌ها نیز به وی احترام می‌گذاشتند و با آثار برنزی و مجسمه‌هایی که از وی ساختند یاد او را گرامی داشتند. اما حالا ۸۰ سال از مرگ مردی می‌گذرد که ترکیه را از یک حکومت اسلامی به یک حکومت سکولار گذر داد و نقش اساسی در این تغییر رویکرد در برخی از کشورهای منطقه داشت.
 • سرنوشت انتخابات ترکیه

  امین فضلی / تحلیلگر مسائل سیاسی
  تنور انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس ملی ترکیه هر روز گرم‌تر می‌شود. اخذ آرای سه و نیم میلیون ترکیه‌ای ساکن خارج از کشور آغاز شده ‌است. در انتخابات ریاست‌جمهوری که همزمان با انتخابات مجلس ملی ترکیه در ۲۴ ژوئن برگزار خواهد شد ۶ نامزد به رقابت خواهند پرداخت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر