آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۳۲۲

 • شکست سعودی‌ها در انتخابات لبنان

  دنیای اقتصاد: اولین انتخابات پارلمانی لبنان پس از ۹ سال با مشارکت کمی کمتر از نیمی از واجدان شرایط به پایان رسید. نتایج غیررسمی اولیه حاکی از پیروزی حزب‌الله و امل است. مشارکت رای‌دهندگان در این انتخابات ۲/ ۴۹ درصد، یعنی پنج درصد پایین‌تر از انتخابات قبلی گزارش شده است. خبرگزاری رویترز برآورد کرد که حزب‌الله لبنان و متحدانش ۶۷ کرسی از مجموع ۱۲۸ کرسی پارلمان را در اختیار خواهند گرفت. با این حال، ناظران همچنان سعد حریری را بخت اصلی نخست‌وزیری می‌دانند.
 • مکرون در سودای ابرقدرتی الیزه

  دنیای اقتصاد: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه ورود خود را به صحنه جهانی در دیدار با ترامپ نشان داد و گویا قصد عقب‌نشینی ندارد. به گزارش بلومبرگ، هنگامی که جوان‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ فرانسه در نشست سران ناتو در بروکسل حضور پیدا کرد او تنها ۱۱ روز بود که وارد دفتر کار خود شده بود.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  ظرف یک سال- از انتخابات پارلمانی زودهنگام در سال ۲۰۱۳ تا انتخابات ۲۰۱۴- «آتاکا» ۱۰۰ هزار رای از آرای خود را از دست داد. اگرچه در سال ۲۰۰۹ سه عضو را به پارلمان اروپا در بروکسل فرستاد اما در سال ۲۰۱۴ هیچ عضوی را نتوانست بفرستد. در بخش قبل دلایلی برای افول «آتاکا» و از دست دادن حمایت/ پایگاه انتخاباتی‌اش ارائه شد. همچنین به شکل‌گیری و ظهور پوپولیسم ملی بلغاری هم پرداخته شد و چهار مولفه دخیل در آن مورد اشاره قرار گرفت. چهار گروه از مولفه‌‌ها عبارتند از: مولفه‌های اجتماعی، ایدئولوژیک، سیاسی و ارتباطاتی. در بخش قبل به دو مولفه اشاره شد و در این بخش به مولفه‌های دیگر هم اشاره می‌شود.
 • آغاز چهارمین دوره ریاست‌جمهوری پوتین

  اسپوتنیک: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه مراسم تحلیف چهارمین دوره ریاست‌جمهوری‌اش را که برای شش سال در نظر گرفته شده به‌جا آورد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در مراسم تحلیف و آغاز چهارمین دور ریاست‌جمهوری‌اش در کاخ کرملین سوگند یاد کرد. در این مراسم والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه و مجمع فدرال این کشور به همراه نمایندگان مجلس دوما و سناتورهای روسیه حضور پیدا کردند.
 • درخواست فلسطین برای تحریم مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس

  النشره: دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین از نمایندگان همه کشورها خواست مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس اشغالی را تحریم کنند. صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین از همه نمایندگان کشورها از جمله سفرای دیپلماتیک باتجربه، سازمان‌های جامعه مدنی و مقامات دینی خواست مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس را تحریم کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر