آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۸۴

 • سیگنال صلح از کاخ «اون»

  دنیای اقتصاد: «کیم‌جونگ‌اون»، رهبر کره‌شمالی، در اقدامی نادر که بوی خلع‌سلاح هسته‌ای از آن به مشام می‌رسد، به هیات اعزامی کره‌جنوبی گفت که مایل به آغاز مذاکره با ایالات‌متحده و کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خود است. «چو سانگ هون»، گزارشگر نیویورک‌تایمز در گزارش ۶ مارس ۲۰۱۸ خود می‌نویسد: «مقام‌های کره‌جنوبی که در پیونگ‌یانگ به سر می‌برند به نقل از رهبر کره‌شمالی اعلام کردند که اگر آمریکا وارد چنین مذاکره‌ای شود، پیونگ‌یانگ حاضر است تمام آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود را تعلیق کند.»
 • ریاض میزبان سرمایه‌گذاری غرب

  دنیای اقتصاد: محمد بن‌سلمان امروز قرار است در سفر به بریتانیا با نخست‌وزیر این کشور دیدار کند. به گزارش رویترز، ولیعهد عربستان سعودی می‌خواهد متحدان بریتانیایی و آمریکایی خود را متقاعد کند که اصلاحات شوک‌آورش در عربستان، این کشور را به‌جای بهتری تبدیل خواهد کرد. او می‌خواهد در اولین تور خارجی‌اش به‌عنوان وارث پادشاهی این پیام را به کشورهای غربی برساند که با اصلاحاتی که مدنظرش است، جامعه عربستان به‌جایی با تساهل و تسامح بیشتر و جامعه‌ای تحمل‌پذیر تبدیل خواهد شد.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  امروزه پوپولیسم دست راستی را باید ابتدا در چشم‌انداز سیاسی این کشور پس از جنگ‌جهانی دوم و سپس در قالب تحولات اجتماعی نولیبرال و سیاسی که از نیمه دهه ۹۰ رخ داده، مشاهده کرد. افزون بر این، متنی دیدن پوپولیسم دست‌راستی در اتریش در نهایت با ظهور «حزب آزادی اتریش» پیوند دارد که از اواخر دهه ۸۰ بر گفتمان پوپولیستی دست‌راستی مسلط بوده است.
 • حمایت آیپک از عربستان

  دنیای اقتصاد: رئیس کنفرانس عمده سازمان‌های یهودی‌های آمریکا از آیپک خواست تا از شاهزاده محمد بن‌سلمان و رهبری امارات‌‌متحده‌عربی حمایت کنند. به گزارش الجزیره استیفن گرین‌برگ در کنفرانس سالانه‌شان که در واشنگتن برگزار شد، اعلام کرد که از هر دو کشور دیدار داشته و از اینکه رهبران هر دو کشور این همه «سعه‌صدر» دارند و در مبارزه با تروریسم راسخ هستند، دلگرم شده است. او همچنین از همه خواست تا از اصلاحاتی که مد نظر محمد بن‌سلمان است حمایت کنند. او گفت: تغییرات واقعی لزوما باید مورد تشویق قرار گیرد.

بیشتر