آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۳۶

 • ساز مخالف مصر در جهان عرب

  دنیای اقتصاد: دولت‌های عربی تلاش می‌کنند تا سازمان‌ملل را به پذیرش بیت‌المقدس شرقی به‌عنوان پایتخت دولت فلسطین متقاعد کنند. اکنون لابی‌های عرب در تلاش هستند تا گامی برای احیای حقوق فلسطینیان بردارند.
 • موج دوم بازداشت‌ها در عربستان

  دنیای اقتصاد: هنوز از آزادی برخی از شاهزاده‌های عربستانی زمان زیادی نگذشته است که خبر از موج دوم دستگیری‌ها آمده است. «ماهی‌های بزرگی» که هر زمان که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان اراده کند، آنها را به تور می‌اندازد. به گزارش سی‌ان‌ان، روز شنبه دادستان کل پادشاهی خبر داد که برخی از شاهزاده‌های سعودی دستگیر شده‌اند.
 • عقب‌نشینی «اون»

  دنیای اقتصاد: وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: مذاکرات پیش‌رو میان کره‌شمالی و کره‌جنوبی نشان می‌دهد که تلاش‌های انجام شده به رهبری آمریکا برای اعمال فشار علیه پیونگ یانگ درحال به‌ثمر نشستن است.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  در بخش‌های قبلی به تفصیل به تبعات و تاثیرات سیاسی، اقتصادی و نظامی جنگ احتمالی میان چین و آمریکا پرداخته شد. در همین چند شماره اخیر هم به جزئیات این جنگ به لحاظ نظامی پرداخته و در این شماره نیز به‌عنوان نتیجه‌گیری به خسارت‌های اقتصادی جنگ شدید در سال ۲۰۲۵ میان چین و آمریکا پرداخته می‌شود.
 • من نابغه‌ام

  دنیای اقتصاد: بسیاری از دموکرات‌ها تلاش دارند به‌طریق علمی ثابت کنند که ترامپ دارای قوه تعقل نیست. همان‌گونه که استیو بنن در همکاری با مایکل ولف، نویسنده آمریکایی اذعان داشته‌اند ترامپ از ثبات روحی برخوردار نیست. حالا یک هفته پس از فشارهای فراوان در باب سلامت روانی رئیس‌جمهوری آمریکا وی با رد این گفته‌ها ادعا می‌کند که از هوش فوق‌العاده‌ای برخوردار است و هیچ‌کس در این مورد نمی‌تواند شک و شبهه‌ای وارد کند.

بیشتر