آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۹۱

 • برنامه محرمانه برای لبنان

  دنیای اقتصاد: نیویورک تایمز خبر داد عربستان به دنبال فراهم‌سازی ورود اسرائیل به جنگ علیه حزب‌الله است. از نگاه این روزنامه آمریکایی ممکن است اسرائیل وارد صفحه شطرنج عربستان شود؛ به این معنا که اسرائیل وارد درگیری مستقیم با حزب‌الله شود؛ اما عربستان نقش تدارکاتی برای اسرائیل بازی کند؛ چراکه عربستان به‌دلیل بحران‌های سیاسی - اقتصادی در داخل و خارج احتمالا از پتانسیل جنگ با حزب‌الله برخوردار نیست. ظاهرا چنین تقسیم کاری در جریان سفر کوشنر، داماد ترامپ به منطقه اتخاذ شده است.
 • بازجویی از مشاور ارشد رئیس‌جمهور

  دنیای اقتصاد: استیفن میلر، مشاور ارشد ترامپ در کاخ سفید نیز از سوی بازرس مولر، نماینده ویژه دادستانی مورد مصاحبه و بازجویی قرار گرفته است. مولر چند ماهی است که روی پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده در سال ۲۰۱۶ کار می‌کند. به‌نظر می‌رسد مولر با بررسی‌های بیشتر به حلقه نزدیکان ترامپ رسیده است.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  در دهه سوم پس از تاسیس جمهوری خلق چین، محیط امنیتی چین به‌طور چشمگیر و به شکلی پیوسته بهبود می‌یافت؛ پکن کرسی مشروع خود در سازمان ملل را دوباره به‌دست آورد و چین و آمریکا مذاکرات خود در مورد عادی‌سازی روابط دوجانبه را به نتیجه رساندند.
 • گفت‌وگوی محافظه‌کارانه با پوتین

  دنیای اقتصاد: سارا سندرز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید می‌گوید که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در حاشیه اجلاس اپک در ویتنام دیدار رسمی نداشته‌اند؛ او اما گفت که رهبران دو کشور چندین‌بار غیررسمی با یکدیگر گفت‌وگو کرده‌اند.
 • پاکسازی برای سلطنت محمد

  دنیای اقتصاد: روز شنبه ۴ نوامبر هتل ریتز کارلتون شهر ریاض اعلام کرد که این هتل پر رفت و آمد به دلیل رزرو غیرمنتظره از سوی مقامات محلی قادر به پذیرش مسافر نیست، تا زمانی که شرایط عادی مجددا برقرار شود. به گزارش رویترز در این اطلاعیه اعلام شده بود که به‌دلیل شرایط امنیتی این هتل تا اطلاع ثانوی پذیرش ندارد.

بیشتر