آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۸۷

 • زلزله سیاسی در کاخ شاهزاده‌ها

  دنیای اقتصاد: آسمان عربستان ابری است. گویی آن هاله‌ای از آرامش ظاهری که این کشور را در خود فرو برده بود، در حال از هم گسیختن است. روز شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۱ شاهزاده سعودی، ۴ وزیر و ده‌ها وزیر سابق در این کشور در راستای کمپین مبارزه با فساد که از سوی ملک‌سلمان راه افتاده دستگیر شدند.
 • اهداف تور آسیایی ترامپ

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ در تور آسیایی ۱۳ روزه خود در اولین ایستگاه به ژاپن رسید. او در اولین سخنرانی رسمی خود در پایگاه مشترک نظامی ژاپن و آمریکا، کره‌شمالی را مورد خطاب قرار داد و گفت که نیروی نظامی آمریکا قوی‌تر از همیشه در صحنه حضور دارد. او در دو هفته آینده، علاوه‌بر نخست‌وزیر ژاپن با مون‌جه‌این رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی، شی‌جین‌پینگ رئیس‌جمهوری چین، جان‌دای‌کوانگ رئیس‌جمهوری ویتنام و رودریگو دوترته رئیس‌جمهوری فیلیپین و شماری دیگر از مقام‌های ارشد آسیایی دیدار می‌کند.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  در عصر جنگ سرد، در برهه‌ای که آمریکا و شوروی دو قطب مخالف ایدئولوژیک بودند، مائو اعلام کرد که «تمام چینی‌ها بدون استثنا یا باید در سمت و سوی امپریالیسم قرار بگیرند یا در سوی سوسیالیسم. راه سومی وجود ندارد.»
 • لغو سفر میشل عون به کویت

  المنار: رئیس‌جمهوری لبنان درباره آخرین تحولات کشورش با سران امنیتی و سیاسی و رهبران مذهبی لبنان گفت‌وگو کرد. میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در این گفت‌وگوها به عواقب استعفای سعد حریری از سمت نخست‌وزیری این کشور پرداخت.
 • شلیک موشک بالستیک به فرودگاه ریاض

  العهد- الجزیره: منابع نظامی یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موشک بالستیکی را به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در ریاض شلیک کردند. در پی اصابت این موشک فعالیت این فرودگاه مختل شد.

بیشتر