آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۱۸۰

 • واشنگتن در ریل خلع سلاح پیونگ‌یانگ

  دنیای اقتصاد: سفر روز جمعه (۵ آبان ماه ۹۶) جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، به منطقه به اصطلاح غیرنظامی‌شده دو کره (بخشی که تحت اختیار کره‌جنوبی است) که این روزها به‌شدت نظامی شده خشم مقام‌های پیونگ‌یانگ را برانگیخت. هدف او در این سفر اعلام همراهی آمریکا با کره‌جنوبی بود. متیس در این سفر کره‌شمالی را متهم کرد که «به‌دنبال تهدید فاجعه‌آمیز دیگران» با تسلیحات هسته‌ای است.
 • انشعاب حلقه ترامپ از جمهوری‌خواهان

  مشاور سابق ترامپ گفته است که در حزب جمهوری‌خواه زلزله‌ای ایجاد خواهد کرد. استیو بنن، مدیر سایت نژادپرستی برایت‌بارت گفته است که برای انتخابات ۲۰۲۰ و حزب جمهوری‌خواه برنامه‌هایی در سر می‌پروراند.
 • اسپانیا در لحظه تراژیک

  دنیای اقتصاد: پارلمان اسپانیا روز جمعه رای به انحلال دولت و پارلمان محلی در کاتالونیا داد و این اقدام در واقع واکنشی به اعلام استقلال پارلمان محلی کاتالونیا به‌صورت یکجانبه بوده است. به گزارش سی‌ان‌ان، ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا روز جمعه با پشتوانه رایی که از پارلمان این کشور داشت، انحلال دولت و پارلمان کاتالونیا را اعلام و دستور برگزاری یک انتخابات جدید در این منطقه را صادر کرد.
 • نه «صلح آمریکایی» نه «صلح چینی»

  نویسندگان: مایکل دی سوین، ونیان دنگ و اوبه ری لسکور ترجمه: محمدحسین باقی
  تغییرات در به هم تنیدگی و وابستگی متقابل ساختاری آمریکا- چین و در سیاست قدرت بین‌المللی احتمال درگیری نظامی میان چین و آمریکا را کاهش داده است.
 • کیفرخواست علیه پوتین

  دنیای اقتصاد: پرونده مربوط به دخالت روسیه وارد جدی‌ترین فاز خود شد. به گزارش رویترز کمیته ویژه تحقیق درباره ارتباط کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه اقدام به طرح نخستین اتهام‌ها علیه متهمان این پرونده کرده اما هنوز مشخص نشده که این اتهامات علیه چه کسی یا چه کسانی مطرح شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر