شماره روزنامه ۴۵۰۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۰۰

 • چهل سالگی اصلاحات اقتصادی چین

  دنیای اقتصاد: روز گذشته چهلمین سالگرد آغاز کمپین «اصلاحات و گشایش» دنگ شیائوپینگ، از رهبران پیشین چین بود. این سیاستمدار چینی از اواخر دهه ۱۹۷۰ تا اوایل دهه ۱۹۹۰ رشد صنعتی سریعی به‌وجود آورد که اقتصاد چین را به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرد. رئیس‌جمهوری چین نیز طی نطقی به همین مناسبت از تداوم اصلاحات در کشورش دفاع کرد. «شی» گفت: «انواع کوپن‌هایی که روزگاری مردم نمی‌توانستند بدون آن زندگی کنند به موزه‌ها و تاریخ پیوسته است. رنج گرسنگی و فقدان غذا از این کشور رخت بربسته‌اند و دیگر باز نخواهند گشت.»
 • پیش‌بینی‌های مدیران ارشد سرمایه‌گذاری برای ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: روزنامه فایننشال‌تایمز در یک نظرسنجی تحلیلی به گفت‌و‌گو با چند مدیر ارشد فناوری حوزه سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه مدیریت دارایی پرداخته است. از دید این مدیران، ناپایداری بازار، برگزیت و تنش‌های تجاری همچنان مهم‌ترین موضوعات اقتصادی در سال ۲۰۱۹ خواهند بود. آنها همچنین افزایش میزان بدهی شرکت‌ها و کاهش نقدینگی را به‌عنوان تهدیدی علیه اقتصاد جهان دانستند.
 • محرمانه‌های کره‌شمالی

  دانیل تودور / جیمز پی‌یر سون ترجمه: محمدحسین باقی
  وزارتخانه ارشاد و سازماندهی یا OGD سازمانی مخوف و مخفی است که در تمام نهادها و ارکان قدرت در کره‌شمالی نفوذ دارد. این وزارتخانه جاسوسان و مخبرانی در تمام ادارات دارد که کارشان جمع‌آوری اطلاعات از افراد مختلف است. این نهاد از تمام افراد حزبی و غیرحزبی پرونده دارد.
 • استراتژی وقت‌کشی خانم نخست‌وزیر

  دنیای اقتصاد: نخست‌وزیر بریتانیا اجازه نخواهد داد که نمایندگان به شکل نمادین رای به عدم اعتماد به دولتش بدهند. به گزارش سی‌‌ان‌ان، این تصمیم پس از آن گرفته شد که دبیرکل حزب کارگر بریتانیا خواستار رای‌گیری درخصوص اعتماد به دولت ترزا می شده بود.

بیشتر