شماره روزنامه ۵۶۹۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۶۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۵۶۹۶

 • همه فرانسه علیه مکرون

  دنیای‌اقتصاد: احزاب اپوزیسیون{چپ و راست افراطی} روز جمعه دو طرح رأی عدم اعتماد به دولت مکرون را در پارلمان به ثبت رساندند آن هم پس از تصمیم او برای طرح لایحه بازنشستگی بسیار نامطلوب در پارلمان بدون رای کامل. این امر به تشدید رویارویی با معترضان و اتحادیه‌های کارگری که وعده اعتصاب‌های بیشتری داده‌اند، افزود.
 • دوستی با فنلاند؛ لجاجت با سوئد

  دنیای‌اقتصاد: رجب طیب‌اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، روز جمعه برای درخواست فنلاند در راستای پیوستن به ناتو موافقت کرد و مانع مهمی را برای پیوستن این کشور به ناتو برطرف کرد؛ اما فعلا خبری از همسایه‌اش، سوئد، در این رابطه نیست. اردوغان در یک کنفرانس خبری در آنکارا، پایتخت ترکیه گفت: «ما تصمیم گرفتیم روند تصویب در پارلمان خود را برای عضویت فنلاند آغاز کنیم» وی افزود که امیدوار است این رای قبل از انتخابات نیمه ماه مه رخ دهد.
 • پوتین بازداشت می‌شود؟

  دنیای‌اقتصاد: دادگاه کیفری بین‌المللی حکم بازداشت ولادیمیر پوتین را به اتهام ارتکاب جنایت جنگی صادر کرد. آیا این حکم قابل اجراست؟ حقوقدان لهستانی و رئیس دیوان کیفری بین‌المللی، در یک سخنرانی تصویری تصریح کرد که حوزه اختیارات دیوان صدور حکم بازداشت است؛ ولی اجرای آن به همکاری دیگران بستگی دارد. احکام دادگاه کیفری بین‌المللی تنها در یکسری از کشورها قابل اجرا است.
 • ۱۴۰۲؛ همه یک گام به عقب!

  محمدحافظ حکمی
  سال۱۴۰۱، سالی پر فراز و نشیب و نفسگیر بود و دغدغه بر روح و جان غالب ایرانیان چنگ انداخته بود. کشور در جریان اجتماعی عمیقی افتاد و شقه‌شقه شدن جامعه رنگی جدید و شدتی بیش از پیش به خود گرفت و ما امسال کمتر از قبل «ما» بودیم و این حقیقتا دردناک بود. در نیمه دوم امسال هیچ‌کس با حداقلی از عشق به وطن- فارغ از خاستگاه اجتماعی و سیاسی و عقیدتی- پیدا نمی‌شد که از شرایط پیش‌آمده در کشور خوشحال باشد. شاید هر یک تحلیل متفاوتی داشتند و راه‌حل‌های گوناگونی ارائه می‌دادند، اما در اصل تلخی آنچه در کشور می‌گذرد متفق‌القول بودند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو