آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • پوتین تا ۲۰۲۴

  دنیای اقتصاد: دیروز یکشنبه (۲۷ اسفندماه) مردم روسیه به پای صندوق‌های رای رفتند تا ساکن جدید کرملین را برگزینند. برخی ناظران بر این باورند که پیروز انتخابات ولادیمیر پوتین است. در این‌ صورت او برای چهارمین بار، یک دوره شـش‌ساله ریاست را آغاز خواهد کرد. رسانه‌های روس هم به نقل از یک مقام کاخ کرملین که نامش فاش نشده می‌گویند دولت روسیه انتظار دارد ۷۰ درصد مردم در انتخابات شرکت کنند و پوتین با ۷۰ درصد آرا پیروز شود. نظرسنجی موسسه «گالوپ» نشان می‌دهد که ۸۰ درصد شهروندان روس، از رهبری روسیه توسط پوتین رضایت دارند.
 • درآمد میلیاردی از صنعت سرگرمی در ریاض

  نیما صبوری
  دنیای اقتصاد: عربستان سعودی همواره به‌عنوان یکی از محافظه‌کارترین کشورهای جهان شناخته شده است؛ کشوری که اجرای قوانین اجتماعی در آن برعهده پلیس‌های مذهبی بوده است. کنسرت و تئاتر در این کشور ممنوع بود و هر نوع سرگرمی اقدامی غیراسلامی به شمار می‌رفت. اکنون اما پادشاهان آل‌سعود فستیوال کتاب‌های کمدی، اجراهای رقص، کنسرت و رقابت کامیون‌های غول‌پیکر به راه‌ انداخته‌اند. دسامبر سال گذشته یانی و پیش از آن نلی – خواننده رپ آمریکایی – در این کشور اجرا داشتند. تامر حسنی، ستاره پاپ مصری، با وجود اینکه هواداران او از رقص و پایکوبی منع شده‌اند قرار است ماه آینده در عربستان اجرا داشته باشد. به گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، شرکت‌های بین‌المللی نیز درحال امضای قراردادهایی به منظور اجرای تئاتر در شهرهای مختلف عربستان هستند.
 • آفتاب‌پرست‌های چشم آبی

  گابریلا لازاریدیس/ جیووانا کامپانی/ آنی بنونیست و دیگران ترجمه: محمدحسین باقی
  در این فصل کوشش شد به دو سوال پاسخ داده شود: اول، اینکه چگونه می‌توانیم موفقیت فعلی گروه‌های پوپولیست دست راستی را در ایجاد گفتمان هژمونیک تفاوت و نابرابری در اتریش توضیح دهیم؟ دوم، پتانسیل سازمان‌های ضدنژادپرستی و ضدتبعیض در برقراری استراتژی‌های ضدهژمونیک برای مبارزه با گفتمان‌های طرد چیست؟
 • مقدمه‌چینی برای دیدار ترامپ و اون

  دنیای اقتصاد: کره‌شمالی وارد فاز دیپلماتیک شده است. پس از مذاکرات موفقیت‌آمیز با همسایه جنوبی و ارسال پیغام برای رئیس‌جمهوری آمریکا، هیات دیپلماتیک کره‌شمالی ابتدا به سوئد و سپس به فنلاند سفر کرد. به گزارش رویترز، ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره‌شمالی پنج‌شنبه گذشته در بحبوحه افزایش فعالیت‌های دیپلماتیک در حوزه برنامه‌های هسته‌ای کشورش، با هدف گفت‌وگو با مارگوت والستروم، همتای سوئدی خود وارد استکهلم شد.
 • سقوط عفرین در ساعت ۸ صبح

  دنیای اقتصاد: این روزها خبرهای خوشی از سوریه به گوش نمی‌رسد. خبر تسخیر عفرین به‌دست نیروهای ترکیه تا احتمال حمله نظامی آمریکا به این کشور و تجزیه سوریه مسائلی است که در رسانه‌ها به آن بسیار پرداخته می‌شود. به گزارش الجزیره، رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که از ساعت ۸:۳۰ صبح دیروز (یکشنبه) شهر عفرین «به‌طور کامل» تحت کنترل نیروهای ترکیه درآمد.

بیشتر
x