شماره روزنامه ۵۹۹۱
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۹۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۹۴۷

 • تولید خودرو گران‌تر از فروش

  دنیای اقتصاد-گروه خودرو: بررسی‌ها نشان می‌دهد از سال۹۶ تاکنون، تولید خودرو با رشد سنگین هزینه همراه بوده است. این در شرایطی است که به واسطه قیمت‌گذاری دستوری، خودروساز قادر به فروش محصولاتش مطابق تورم تولید نبوده است. بر این اساس بررسی قیمتی یک محصول پرتیراژ خودرویی نشان می‌دهد که از سال۹۶ تاکنون این محصول ۶۲۷درصد رشد قیمت داشته حال آنکه در همین بازه زمانی نهاده‌های تولید ۱۲۴۰درصد و دلار نیز ۱۲۲۵درصد افزایش را تجربه کرده است. با وجود رشد هزینه تولید و دلار، اما خودروساز مجوز تعیین قیمت خودرو بر اساس قیمت تمام‌شده را نداشته است.
 • اتوبوس و مینی‌بوس در سر بالایی تولید

  دنیای اقتصاد: تولید خودروهای سبک و سنگین تجاری در ۱۰ ماه امسال با رشد قابل‌توجهی مواجه شده، رشدی که البته بیشتر از ناحیه تولید وانت رخ داده است. طبق آنچه وزارت صنعت، معدن و تجارت در آمارنامه دی‌ماه آورده، کل تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین (شامل وانت، ون، اتوبوس، مینی‌‌بوس، کامیون، کامیونت و کشنده) در ۱۰ ماه امسال ۱۷۰هزار و ۶۹۱دستگاه بوده است. این در حالی است که تجاری‌سازان در ۱۰ ماه مشابه سال گذشته ۱۳۱هزار و ۹۱۵دستگاه محصول را تولید کرده بودند. با توجه به این آمار، تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین تا پایان دی‌ماه امسال و نسبت به ۱۰ماه سال گذشته، حدودا ۳۰درصد رشد کرده است.
 • فراخوان برقی کیا در آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: به گفته اداره ملی ایمنی بزرگراه که در ۳۱ ژانویه گزارش فراخوان ایمنی را منتشر کرد، کیاموتورز -خودروساز کره جنوبی - برخی از واحدهای EV۶ و نیرو الکتریکی را در ایالات متحده به دلیل مشکل در یکی از میل‌های محرک فراخوان می‌‌کند. مشکل این است که خودروهای آسیب‌‌دیده ممکن است دارای یک میل محرک بوده باشند که توسط تامین‌‌کننده به‌درستی حرارت ندیده است و ممکن است تحت فشار شکسته شود. این اتفاق می‌تواند منجر به از دست دادن نیروی محرکه شود.
 • ۲۵۰۰ خودروی برقی در راه ناوگان حمل‌ونقل عمومی

  دنیای‌اقتصاد: مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد. حسن کریمی‌سنجری گفت: تاکنون ۶۰۰ دستگاه خودروی برقی از گمرکات ترخیص شده و ۶۰۰ دستگاه همچنان در گمرک است. همچنین ۱۵۰۰ دستگاه خودرو نیز در حال حمل است. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود تا پیش از آغار سال جدید، حداقل ۲۵۰۰ خودروی برقی تحویل ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور شود.
 • خودروی مسابقه‌ای جدید آستون مارتین

  دنیای‌اقتصاد: تیم انگلیسی فرمول یک خودروی جدیدش برای مسابقات ۲۰۲۴ را رونمایی کرد. به گزارش تسنیم، تیم آستون مارتین خودرویی را که در فصل آینده استفاده خواهد کرد به نمایش گذاشت. این خودرو AMR۲۴ نام دارد. در فصل گذشته فرمول یک، آستون مارتین با کسب ۲۸۰ امتیاز در جایگاه پنجم رده‌بندی تیمی قرار گرفت. ترکیب رانندگان این تیم انگلیسی در سال ۲۰۲۴ مانند سال ۲۰۲۳ خواهند بود؛ فرناندو آلونسوی اسپانیایی و لنس استرول کانادایی.
 • تخفیف جدید تسلا

  دنیای‌اقتصاد: شرکت تسلا به طور موقت - تا ۲۹ فوریه - قیمت برخی از خودروهای مدل Y خود را در ایالات‌ متحده کاهش داده است. به گزارش ایسنا، تسلا قیمت خودروهای دیفرانسیل عقب مدل Y و برد بلند مدل Y را به ترتیب به ۴۲هزار و ۹۹۰دلار و ۴۷هزار و ۹۹۰دلار کاهش داد که نشان‌دهنده تخفیف ۲.۳ و ۲درصدی نسبت به قیمت‌های قبلی است. قیمت مدل Y پرفورمنس و سایر مدل‌ها بدون تغییر باقی مانده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر