آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۲۷

 • ترکیب شرکای خارجی خودروسازان خصوصی

  دنیای‌اقتصاد: افت‌‌و‌خیز خودروسازان خصوصی در دوره دو سال و نیم تحریم، این سوال را مطرح می‌کند که چنانچه تحریم‌ها لغو شود وضعیت شرکت‌های خودروساز خصوصی در دوران پساتحریم چگونه خواهد بود و تولید این شرکت‌ها چه سمت و سویی پیدا خواهد کرد؟ بی‌تردید خودروسازان خصوصی در دوران تحریم بیش از دو خودروساز بزرگ کشور آسیب دیدند و این مساله به نوعی حیات این شرکت‌ها را به مخاطره انداخت. بیشترین آسیبی که متوجه این شرکت‌ها شد از سمت قطع همکاری شرکای بین‌المللی با بخش خصوصی بود.
 • ثمرات همکاری نهادهای نظامی با خودروسازان

  دنیای‌اقتصاد: حضور نهادهای نظامی در خودروسازی کشور که از سال گذشته رسما کلید خورد، به احتمال فراوان طی سال آینده پررنگ‌تر از قبل خواهد شد. حدود یک سال و نیم پیش بود که نهادهای نظامی برای کمک به صنایع خودرو و قطعه کشور اعلام آمادگی کردند و با چراغ سبز وزارت صنعت، معدن و تجارت، قراردادهایی نیز میان طرفین امضا شد. دلیل ورود نهادهای نظامی به خودروسازی، تحریم بود‌ زیرا تامین قطعات از خارج به مشکل خورد و این موضوع سبب شد تیراژ با افت شدیدی مواجه شود.
 • دفاع شیوا از فرمول قیمت‌گذاری خودرو

  تسنیم: رئیس شورای رقابت با اشاره به اظهارات اخیر رئیس سازمان بورس که فروش خودرو را به‌صورت قرعه کشی مضحک دانسته و اعلام کرد قیمت‌گذاری دستوری اصلا قابل قبول نیست، گفت: واقعا نمی‌دانم رئیس سازمان بورس براساس کدام استدلال این موضوعات را مطرح کرده است. وی با اعلام اینکه در بازار انحصاری باید رگولاتورها ورود پیدا کرده و مانع اقدامات انحصارگرایانه در بازار شوند، افزود: اگر رگولاتورها به بازار انحصاری ورود پیدا نکنند، شرکت‌ها از شرایط انحصاری بازار استفاده کرده و قیمت‌های غیرمنطقی و غیرمنصفانه‌ای را برای محصولات خود تعیین می‌کنند.
 • فروکش تقاضا در بازار خودرو

  فارس: این روزها کسادی بازار خودرو این سوال را ایجاد می‌کند که آیا کاهش قیمت خودرو در سال جدید ادامه خواهد داشت؟ این موضوع تا حد زیادی به وضعیت عرضه خودروسازان و نوسان نرخ ارز بستگی دارد.
 • افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری

  دنیای‌اقتصاد: رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از افزایش ساعت کار این مراکز از دیروز تا پایان سال ۹۹ خبر داد. بر این اساس افزایش ساعات کار مراکز شماره‌گذاری خودرو تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت. شرط مراجعه به تمامی این مراکز دریافت نوبت شماره‌گذاری از سامانه نوبت‌دهی به آدرس nobatdehi.epolice.ir است و بدون دریافت نوبت اینترنتی امکان استفاده از خدمات مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک وجود ندارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر