آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۱۱۰

 • فصل مشترک آزادسازی و عرضه خودرو در بورس

  دنیای‌اقتصاد: مجلس شورای اسلامی این روزها در حالی به‌دنبال نهایی کردن عرضه خودرو در بورس‌کالا است که نمایندگان تاکید می‌کنند با آزادسازی قیمت مخالف هستند، زیرا معتقدند اعمال این سیاست به التهاب بازار دامن خواهد زد. این در شرایطی است که به‌نظر می‌رسد نقطه مشترک آزادسازی و عرضه در بورس‌کالا، تعیین قیمت خودرو بر اساس نظام عرضه و تقاضا است و خود می‌تواند به معنای عبور از سیاست پر‌خسارت نرخ‌گذاری دستوری (با شیوه فعلی) باشد. با این حساب این پرسش پیش می‌آید که اساسا چه تفاوت‌ها و نقاط اشتراکی بین آزادسازی قیمت خودرو و عرضه آن در بورس‌کالا وجود دارد؟
 • تولید دوگانه‌سوزها در مدار رشد

  دنیای‌اقتصاد: آمارهای منتشر شده توسط وزارت صمت نشان می‌دهد شرکت‌های خودروساز تا پایان دی ۹۹ در مجموع ۲۸ هزار و ۲۴۲ دستگاه انواع محصولات دوگانه‌سوز تولید کرده‌اند که حکایت از رشد بیش از ۸۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.
 • بررسی طرح ساماندهی خودرو در مجلس

  ایرنا: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن از بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون متبوع خود خبر داد و تاکید کرد تا پایان هفته این موضوع تعیین تکلیف می‌شود. حجت‌الله فیروزی در تشریح نشست بعد از ظهر یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خبرنگاران گفت: طرح ساماندهی صنعت خودرو که در مجلس دهم به تصویب رسید و شورای نگهبان از آن ایرادهایی گرفته بود، در نشست امروز کمیسیون باردیگر بررسی و تعیین تکلیف نهایی آن به جلسه ۲۸ بهمن ماه موکول شد.
 • چرایی تداوم زیان خودروسازان

  باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه درخصوص زیان خودروسازان با وجود طرح‌های پیش فروش و فروش فوری گفت: دلیل این مساله را باید در شیوه قیمت‌گذاری دستوری جست‌وجو کرد. محمدرضا نجفی‌منش افزود: قیمت خودرو را شورای رقابت تعیین می‌کند، یعنی یک خودرو برای خودروساز ۱۲۰ میلیون تومان تمام می‌شود، اما شورای رقابت با توجه به قیمت دستوری می‌گوید آن را باید ۸۰ میلیون تومان بفروشید. این فعال قطعه‌ساز بیان کرد: مدیران ارشد خودروسازی هم مجبور هستند خودرو را به قیمت دستوری بفروشند و پشت سر هم ضرر می‌کنند.
 • اعلام برترین خودروساز کشور

  ایکوپرس: شرکت ایران‌خودرو در بیست‌وسومین همایش شرکت‌های برتر ایران که در مرکز همایش‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، برترین رتبه کشور در گروه وسایط نقلیه و قطعات خودرو را از آن خود کرد. گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال مالی ۹۸، بالاترین رتبه فروش در صنعت را در گروه وسایط نقلیه و قطعات خودرو به دست آورده است.
 • تسلا در هند خودرو می‌سازد

  فارس: شرکت خودروسازی تسلای آمریکا قصد دارد یک کارخانه تولید خودرو در جنوب هند تاسیس کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر