آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۷۹

 • بازار وارداتی‌ها در دور برگردان رونق

  دنیای‌اقتصاد: با شروع فصل زمستان جنب و جوشی عجیب در بازار خودروهای وارداتی شکل گرفته، به‌طوری‌که این کسب و کار این روزها به‌رغم هوای سرد، روزهای گرمی را سپری می‌کند. در شرایطی که به گفته فعالان بازار خودروهای وارداتی این بازار فصل زمستان را با رونق آغاز کرده است، شاهد بودیم در اواسط پاییز همزمان با اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا و کاهش نرخ ارز نمودار قیمتی در بازار خودروهای وارداتی نیز نزولی شد.اما بعد از نزدیک به دو ماه سقوط قیمت‌ گویی قیمت‌ها به ثبات رسیده و همین اتفاق سبب شده تا کم‌کم پای مشتریان به بازار باز شود. فعالان بازار حضور مشتریان برای خرید وارداتی‌ها را به دو دلیل می‌دانند.
 • ایجاد بازار غیرشفاف در کشف قیمت خودرو

  دنیای اقتصاد: در دوسال و نیم گذشته نرخ ارز تاثیرگذارترین شاخص در بازار خودرو بوده است. بر این اساس فارغ از افت و خیز تولید، که سال هاست به‌عنوان موثرترین بخش در تعیین قیمت بازار عمل کرده، بعد از اعمال تحریم‌ها نرخ ارز، خودرو را به هر سمتی که خواسته کشانده است.
 • پیش‌بینی افت تولید در سال ۲۰۲۱

  دنیای‌اقتصاد: با اینکه در ماه‌های آخر سال ۲۰۲۰ فروش کمی بهتر شد اما همچنان پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ خودروسازان به همان افت ۱۵ درصدی ادامه دهند.
 • خودروی اپل یک پله جلوتر رفت

  دنیای اقتصاد: اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد پروژه خودروی اپل به مسوول هوش مصنوعی این شرکت سپرده شده است. چند سالی است که اخبار متعددی درباره پروژه جدید شرکت اپل یعنی ساخت خودروی الکتریکی یا خودران در فضای مجازی منتشر می‌شود و این پروژه از سوی شرکت اپل پروژه تیتان اعلام شده است.
 • نروژ پیشتاز در استفاده از خودروی برقی

  ایرنا: نروژ تولیدکننده عمده نفت خام اروپا، نخستین کشور جهان است که بیش از نیمی از خودروهای ثبت شده‌اش در سال گذشته میلادی با نیروی برق کار می‌کرد. خبرگزاری فرانسه گزارش داد که گروه صنعت خودرویی شورای اطلاع‌رسانی تردد جاده‌ای نروژ «OFV» اعلام کرد که موتور ۳/ ۵۴ درصد خودروهایی که در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) وارد بازار این کشور شمال اروپا شده‌اند، برقی است، در حالی که این نسبت در سال گذشته ۴/ ۴۲ درصد بوده است.
 • معافیت خودروهای اورژانس از پرداخت عوارض گمرکی

  فارس: عضو کمیسیون تلفیق بودجه از مصوبه این کمیسیون در مورد معافیت واردات خودروهای اورژانس از پرداخت عوارض گمرکی خبر داد.
 • برنامه افزایش تولید کامیونت «شیلر»

  گروه شرکت‌ها: «بهمن دیزل» به‌عنوان یک شرکت خصوصی در حوزه تولید خودروهای تجاری و مسافری با برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی مناسب توانست بحران ناشی از تحریم‌ها را پشت سر بگذارد. همکاری بهمن‌دیزل با شریک تجاری به نام ایسوزو ژاپن تا ابتدای شروع تحریم‌ها ادامه داشت و پس از توقف ارتباط تجاری، برندی داخلی به نام شیلر را ایجاد کرد. محمد محمدی، مدیرعامل شرکت بهمن دیزل گفت: در سال ۹۲ با شروع تحریم‌های ظالمانه علیه خودروسازی کشور، خودروی داخلی با نام شیلر را طراحی کردیم و در سال ۹۶ نمونه اولیه تولید، تاییدات لازم از واحد استاندارد اخذ و از مهر ۹۸ تولید انبوه روی دو پلت‌فرم (کامیونت و مینی بوس) آغاز شد. وی افزود: نسل دوم این محصولات در حال تولید است و امسال موفق به اخذ چهار ستاره کیفی برای کامیونت و مینی‌بوس شیلر شدیم. در فاز بعد با افزایش میزان تولید، داخلی‌سازی حدود ۷۰درصدی برای این محصول پیش‌بینی کردیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر