آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۰۶۴

 • روایت کاغذی از کیفیت خودرو

  دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش کیفی خودروهای داخلی در حالی منتشر شد که باز هم تغییر خاصی در سطح کیفی محصولات شرکت‌های خودروساز به چشم نیامد. طبق گزارشی که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر کرده، سطح کیفی خودروهای داخلی در آبان هیچ تغییری نسبت به مهر نکرده است، درست مانند ماه‌های گذشته. با توجه به تکرار این اتفاق، این پرسش پیش آمده که آیا واقعا صنعت خودرو ایران به درجه‌ای از ‌ بلوغ رسیده که حتی با وجود تحریم و مشکلات مالی نیز کیفیت را حفظ کرده است؟ مرور وضعیت صنعت خودرو طی دو سال و نیمی که از تحریم آن گذشته، احتمالا پاسخ این پرسش را مشخص خواهد کرد.
 • شبهه در عرضه خودرو به بورس

  دنیای‌اقتصاد: وزیر صمت در شرایطی دو روز پیش از لغو عرضه خودرو در بورس کالا خبر داد که حالا شبهاتی در مورد این اظهار نظر وزیر مطرح شده است. علیرضا رزم‌حسینی در بازدید از دو گروه بزرگ خودروسازی کشور از موافقت کمیته خودرو با لغو عرضه محصولات خودرویی در بورس خبر داده و تاکید کرده بود که اعضای کمیته خودرو به این جمع‌بندی رسیدند که بازار، باید بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا تنظیم شده و عرضه آن در بورس منطقی نیست. آنچه مشخص است وزیر صمت در اظهارات خود به نتایج بررسی‌های کمیته خودرو استناد کرده و طبق مصوبه این کمیته، لغو عرضه خودرو در بورس کالا را اعلام کرده است. سوالی که مطرح می‌شود این است که استناد وزیر به کدام کمیته خودرو است؟
 • فریاد از همه‌گیری خودروهای برقی

  دنیای‌اقتصاد: آکیو تویودا، مدیرعامل گروه خودروسازی تویوتا به وضوح نشان داده که از دوره ‌گذار از خودروهای بنزینی به برقی چندان خرسند نیست. تویوتا که باور داشت این دوره ‌گذار خیلی کُند خواهد بود، حالا شتاب دنیا را دیده و باید با عجله خود را به این قافله برساند. حقوقدانان در کشورهای غربی عاشق واژه‌های لاتین هستند و یکی از مضحک‌ترین آن «jus sperniandi» یا حق فریاد اعتراضی است.
 • ادغام فیات و پژو نهایی شد

  ایسنا: تا پایان ماه ژانویه کار ادغام فیات کرایسلر در پژو انجام خواهد شد.شینهوا گزارش داد که شرکت خودروسازی ایتالیایی فیات با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تا پایان ماه ژانویه سال آینده کار ادغام این شرکت با پژو نهایی خواهد شد. مایک مانلی، مدیرعامل فیات با تایید این خبر گفته است با مدیران آمریکایی فیات کرایسلر در تماس است تا این پروسه نهایی شود. خودروسازی چینی دانگ فنگ که پیش‌تر در سال ۲۰۱۴ اقدام به خرید بخشی از سهام شرکت پژو کرده بود حدود ۵/ ۴ درصد سهام این غول خودرویی جدید را در اختیار خواهد داشت. برند جدید محصولات خود را تحت نام استلانتیس به بازار عرضه خواهد کرد که نامی یونانی و برگرفته از واژه استلو به معنای ستاره خواهد بود.
 • ناامیدکننده‌ترین خودروهای لاکچری ۲۰۲۰

  ایسنا: خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی خودروهای لاکچری ناامید‌کننده سال ۲۰۲۰ پرداخت. در شرایطی که با توجه به شیوع کرونا تقاضا برای خرید خودروهای لوکس به‌طور کلی کاهش محسوسی یافته بود، اما میزان فروش برخی از این محصولات کاملا ناامیدکننده بوده است.
 • ترخیص خودروهای دپویی به بن‌بست خورد

  ایسنا: صدها دستگاه خودروی دارای پرونده قضایی می‌توانست طبق مصوبه دولت بعد از رفع توقیف و بدون قید زمانی از گمرک ترخیص شود، اما اکنون به دلیل ابهام در رای صادره از سوی مرجع قضایی و مصوبه مربوطه، با وجود رفع توقیف نه‌تنها احتمال ترخیص آنها به حداقل رسیده، بلکه ممکن است گمرک براساس قانون نسبت به اعمال مقررات متروکه اقدام کند و هیچ‌گاه در اختیار صاحبانشان قرار نگیرد.
 • آغاز فروش جدید خودرو

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران خودرو، به منظور پاسخگویی به نیاز بازار و تامین خواست مشتریان،‌ دهمین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات خود را از دیروز به مدت سه روز آغاز کرد. سه محصول پژو ۲۰۶ تیپ دو، پژو پارس بنزینی و پژو پارس با موتور TU۵ با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه در این مرحله عرضه خواهند شد.برندگان نهایی تا حداکثر سه روز پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای ناظر انتخاب و باید ظرف مدت پنج روز وجه خودرو را از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو پرداخت کنند. متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات این طرح نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند. شماره تلفن ۰۲۱۸۲۲۷۲۷۲۷ مرکز تماس ایران‌خودرو نیز برای پاسخگویی در حین ثبت نام در نظر گرفته شده است.
 • زمان تحویل شاهین

  تسینم: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: شاهین سایپا زمستان امسال تحویل مشتریان خواهد شد علاوه بر این در ۳ سال آینده، ۱۰ محصول جدید به بازار عرضه خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر