آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۹۷۸

 • چرا بازار خودرو آرام نشد؟

  دنیای‌اقتصاد: با وجود آزمودن روش‌های مختلف برای کاستن از التهاب بازار خودرو، این روزها پی‌در‌پی رکوردهای قیمتی جدیدی به ثبت می‌رسد که نشان می‌دهد این بازار نیز همراستا با اوضاع کلی اقتصاد کشور پیش می‌رود. در روزهایی که نرخ ارز باز هم بالا رفته و به تبع آن، دیگر بازارها در مسیر صعود قرار گرفته‌اند، «خودرو» نیز از قافله گرانی عقب نمانده و پا به پای دیگر کالاها مرزهای قیمتی را رد می‌کند.
 • مذاکرات خودرویی ایران و روسیه

  دنیای‌اقتصاد: جست‌وجو برای جایگزینی شرکای اروپایی و آسیایی که به‌واسطه تحریم‌ها همکاری خود با شرکت‌های داخلی را لغو کردند، یکی از دغدغه‌های سیاست‌گذار خودرویی و همچنین مدیران خودروساز شده است.
 • حمایت‌ دولت هند از خودروسازی

  دنیای‌اقتصاد: دولت هند اعلام کرده است که در حال بررسی اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی برای تقویت تولید بومی خودرو است و در نظر دارد تا پنج سال آینده این تصمیم خود را اجرا کند. پیوش گویال، وزیر بازرگانی دولت هند تصریح کرد که افزایش تعرفه‌ها ایده بدی نیست تا بتوان ازاین طریق خودروسازان را از واردات بسته‌های قطعات خودرویی منع کرد و مانع از آن شد تا برخی از این شرکت‌ها از هند تنها به‌عنوان پایگاهی برای مونتاژ خودروهای خود و صادرات استفاده کنند. او در نشستی که توسط انجمن تولیدکنندگان خودروی هند برگزار شده بود تاکید کرد: «ما ممکن است یک طرح چند فازی را برای اعمال تعرفه بر واردات خودرو و قطعات در دست بررسی داشته باشیم و در این راستا از پیشنهادها استقبال می‌کنیم.» دولت نارندرا مودی خواستار آن است تا شرکت‌های خودروسازی خارجی در هند واردات را کاهش دهند و به افزایش تولیدات بومی روی آورند.
 • ابتکار انقلابی در نیسان

  دنیای‌اقتصاد: نیسان می‌گوید روش جدیدی را برای طراحی و تولید قطعات خودروهای با فناوری پیشرفته تنظیم کرده است که نشان از زیرکی این خودروساز ژاپنی دارد؛ این در حالی است که از زمان بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین این خودروساز در سال ۲۰۱۸، بحران‌های مالی و مدیریتی همچنان برای نیسان ادامه داشته است و هنوز هم سرنوشت اتهام رسوایی مالی که به این خودروساز وارد شده است، مشخص نیست. شرکت نیسان به روش جدیدی در استفاده از پلاستیک تولید شده از کربن تقویت شده رسیده است که اکنون به دلیل وزن پایین و مقاومت آنها در خودروهای فرمول یک یا جت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکنون تمامی خودروسازان مطرح جهان در تلاشند تا بتوانند استفاده از پلاستیک با فیبر کربن تقویت شده را در تولید محصولات خود به‌کار ببرند. مهم‌ترین مانع در این زمینه بهای بالای این عنصر است که ۱۰ برابر فولاد قیمت دارد و همچنین تولید قطعات با این عنصر زمان زیادی می‌برد.
 • ویژگی‌های شاسی‌بلند جدید فولکس

  دنیای‌اقتصاد: فولکس‌واگن پس از انتشار اولین طرح‌های رایانه‌ای از نمای خارجی «آی‌دی۴» درهفته گذشته، اکنون در مجموعه تصاویر جدید، نمایی از داخل کابین خودرو را منتشر کرده است. معماری برقی که در زیربنای این کراس‌اوور قرار دارد به آن امکان می‌دهد تا کابین کاملا متفاوتی نسبت به خودروهای دیگر این برند داشته باشد. دستگیره‌های درب آی‌دی ۴ برقی هستند و طبق توضیح فولکس‌واگن دسترسی به کابین را آسان می‌کنند. موقعیت نشستن در جلوی این شاسی‌بلند معمولی است اما براساس بیانیه مطبوعاتی شرکت، صندلی عقب فضای بیشتری نسبت به یک شاسی بلند معمولی دارد. یک ویژگی ابتکاری که در این محصول دیده می شود، چراغ آی‌دی است که اساسا یک نوار نوری ال‌ایی دی زیر شیشه جلو است. این نور برای اعلام موقعیت‌های مختلف مربوط به سیستم‌های خودرو از جمله تماس‌های تلفنی ورودی، قفل بودن یا نبودن اتومبیل، ترمز اضطراری و موارد دیگر تعبیه شده است تا راننده را مطلع کند.
 • رشد ۸۰ درصدی قیمت خودرو

  تسنیم: رئیس نمایشگاه‌داران خودرو با تاکید بر اینکه امسال بازار خودرو نه تنها ساماندهی پیدا نکرده، بلکه بلاتکلیف‌تر از گذشته هم شده است، گفت: طی هفت ماه گذشته قیمت انواع خودروهای داخلی تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
 • روش قرعه‌کشی خودرو جوابگو نیست

  مهر: یک نماینده مجلس گفت: مسوولان باید جلوی سوداگری در بازار را گرفته و دلالان و واسطه‌گران را از صحنه فروش خودرو خارج کنند، در این‌صورت خودرو به مصرف‌کننده واقعی می‌رسد.
 • بهبودهای ۲۰ گانه در دنای جدید

  ایکوپرس: مدیرعامل ایران‌خودرو در مراسم تحویل نخستین سری محصول دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک به مشتریان گفت: تولید این محصول بی‌رقیب، دستاورد و گام بزرگ رو به جلو در خودروسازی به حساب می‌آید.
 • محصولات داخلی سایپا جایگزین مونتاژی‌ها شدند

  سایپانیوز: گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال ۹۹ تا پایان روز دهم شهریورماه ۱۷۶ هزار و ۴۰۵ دستگاه خودروی سواری و تجاری تولید کرد که بیشتر از تیراژ تولیدی در مدت مشابه سال گذشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر