آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۹۱

 • مردودی‌های یورو۴

  دنیای اقتصاد: الزام شرکت‌های خودروساز به رعایت استاندارد آلایندگی یورو ۵ از ابتدای سال آینده در شرایطی است که نزدیک به ۶۷ درصد محصولاتی که در شرایط حاضر توسط شرکت‌های خودروساز تولید و روانه بازار می‌شود، دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ هستند.
 • کارنامه فروش خودروسازان در ۹ ماه امسال

  دنیای اقتصاد: با وجود آنکه صورت‌های مالی ارائه شده به بورس نشان می‌دهد خودروسازان با کاهش ۸ درصدی تولید محصولات سواری طی ۹ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مواجه شده‌اند، مجموع فروش آنها در همین بازه زمانی بهبود یافته است.
 • عرضه نخستین تسلای چینی

  دنیای اقتصاد: شرکت تسلا نخستین بخش از مدل‌های تسلا ۳ را به مشتریانی که ثبت‌نام کرده بودند، تحویل داد و این درحالی است که کمتر از یک سال از آغاز فعالیت کارخانه گیگافاکتوری تسلا در شانگهای می‌گذرد و از این حیث این خودروساز آمریکایی یک رکورد جهانی را به نام خود ثبت کرده است. قرار است در ماه ژانویه، حجم تحویل محصولات تسلا به مشتریان چینی افزایش یابد. در روز ۳۰ دسامبر، تسلا ۱۵ دستگاه از مدل‌های «تسلا۳» را در مراسمی به‌طور نمادین به کارکنان گیگافاکتوری تحویل داد تا نخستین محصولات تولیدی تسلا در خارج از خاک ایالات‌متحده تحویل مشتریان شود. کارخانه شانگهای که نزدیک به یک سال از آغاز فعالیتش می‌گذرد، در راستای برنامه تسلا برای تقویت حضور در بزرگترین بازار خودروی جهان ساخته شد. از سوی دیگر تسلا می‌تواند با تولید محصولاتش در شانگهای، اثرات مخرب جنگ تعرفه‌ای واشنگتن و پکن را دور بزند. در ادامه ماه ژانویه ۲۰۲۰، تمامی مدل‌های تسلا ۳ خریداری شده تحویل مشتریان خواهد شد.
 • فراخوان بی‌ام‌و در استرالیا

  دنیای اقتصاد: نمایندگی شرکت خودروسازی بی‌ام‌و در استرالیا فراخوانی را برای مدل‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ از «ایکس۶» اعلام کرده است. دلیل این فراخوان نگرانی از نقص در قفل صندلی کودک (ایزوفیکس) اعلام شد. به گفته این خودروساز، استفاده از قفل ایزوفیکس و پشتیبان‌های اضافی صندلی کودک در کف خودرو می‌تواند به ایجاد شکستگی در اثر فرسودگی در قلاب‌های ایزوفیکس منجر شود که باعث شکستگی آنها در اطراف نقطه جوش در خودرو می‌شود. اگر قلاب‌ها بشکنند، صندلی ایزوفیکس به خوبی ایمن نخواهد بود و در نتیجه، خطر آسیب به کودک در زمان تصادف افزایش می‌یابد. به‌طور کلی، دو هزار و ۲۵۱ دستگاه بی‌ام‌و ایکس ۶ مشمول این فراخوان هستند. بی‌ام‌و استرالیا با مالکان خودروهای مشمول تماس گرفته و به آنها توصیه می‌کند برای تعمیر رایگان به نزدیک‌ترین نمایندگی این خودروساز مراجعه کنند. براساس اعلام بی‌ام‌و تاکنون گزارشی از سوانح منجر به جراحت دراثر نقص فنی مزبور به دست این خودروساز نرسیده است.
 • بنتلی در مسیر سوددهی

  دنیای اقتصاد: آدریان هالمارک، مدیرعامل بنتلی که پس از ۱۳ سال دوری از این شرکت و حضور در جگوار در فوریه ۲۰۱۸ به این خودروساز لوکس بازگشت، سال سختی را پیش‌رو داشته است. تاخیر در عرضه سه مدل جدید بنتلی موجب شد تا این شرکت با ضررهای نادری مواجه شود. با این حال هالمارک توانسته است تا در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹، این برند لوکس را به سوددهی برساند و پیش‌بینی کرده است که عملکرد مالی بنتلی در مجموع سال ۲۰۱۹ قابل‌توجه خواهد بود. او همچنین انتظار دارد تا در سال ۲۰۲۰، عملکرد بنتلی در فروش و سودآوری بهبود بیشتری نیز پیدا کند. او همچنین به کاهش یک‌چهارم از هزینه‌های بنتلی در سه‌ماه نخست ۲۰۱۹ اشاره کرده و آن را در رسیدن بنتلی به سودآوری، گامی حیاتی دانسته است. بنتلی در این مدت ۴۵۰ نفر از کارکنان خود را با پیشنهاد بازنشستگی داوطلبانه تعدیل کرده است که از این تعداد، ۷۰ نفر نیمه‌وقت بوده‌اند.
 • نقد سیاست قیمتی وزارت صنعت در بازار خودرو

  ایرنا: بررسی قیمت خودروهای داخلی، یک سال پس از تعیین فرمول پنج درصد زیر قیمت بازار از سوی خودروسازان نشان می‌دهد این طرح به اهداف تعیین شده نرسیده است. اواخر آذرماه پارسال بود که «رضا رحمانی» ‌وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد عرضه خودرو از سوی خودروسازان مطابق با فرمول ۵ درصد زیر قیمت بازار اجرایی خواهد شد. بر این اساس قرار شد عرضه خودروها با قیمت نزدیک به حاشیه بازار تداوم و استمرار داشته باشد.
 • خودروسازی اروپا در چالش مقررات آلایندگی

  خودروسازی اروپا با چالش تغییر سریع از موتورهای دیزلی به موتورهای بنزینی مواجه شده، چالشی که در دو سال گذشته شتاب گرفته است. به نقل از اویل پرایس خودروسازی اروپا همچنین باید با اجرای قوانین جدید در جهت کاهش آلایندگی خودروها هم کنار بیاید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر