آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۷۰

 • تاثیرپذیری نمودار مصرف از تحریم‌ها

  دنیای اقتصاد: تحریم‌های صنعت خودرو علاوه بر ایجاد افت کمی و کیفی در خطوط تولید شرکت‌های خودروساز بر روند سرانه مصرف سوخت محصولات داخلی نیز تاثیرگذار بوده است.
 • فرسوده‌هایی که دوگانه سوز می‌شوند

  دنیای اقتصاد: دوشنبه گذشته شورای‌اقتصاد در جلسه‌ای فوق‌العاده طرحی تصویب کرد که هدف آن حمایت و کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و بهبود هوای شهرها خوانده شد. هرچند در کنار این اهداف، کاهش مصرف سوخت نیز به‌طور حتم مدنظر قرار گرفته با این حال مصوبه شورای اقتصاد که به پیشنهاد مشترک وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه ارائه شده تنها در راستای کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و آلودگی هوا است.
 • خودروهای برقی و تعدیل هزاران کارگر

  دنیای اقتصاد: درحالی که چند روز تا پایان سال ۲۰۱۹ باقی مانده است، می‌توان آن را یکی از بدترین سال‌ها برای کارکنان صنایع خودرو قلمداد کرد؛ سالی که خودروسازان به‌دلیل کاهش تقاضای جهانی مشتریان و تحول انقلابی این صنعت در راستای ساخت فناوری‌های نوین نظیر خودروهای برقی و خودران وادار شده‌اند برای تامین سرمایه‌های لازم، طرح تعدیل ۸۰ هزار نیروی صنعت خودرو را کلید بزنند.
 • ادامه رکود خودروسازی جهان در ۲۰۲۰

  دنیای اقتصاد: بنابر گزارش مرکز تحقیقات خودروسازی آلمان، فروش جهانی خودروها و شاسی بلندها یک‌بار دیگر در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت؛ اما به نظر می‌رسد در این سال پایان روند کاهشی فروش خودروسازان در جهان رقم بخورد. با این حال در برخی از بازارهای بزرگ نظیر آلمان و ایالات‌متحده، فروش خودرو به ترتیب با رشد ۴ و ۳ درصدی روبه‌رو خواهد شد و چین البته این رشد را با شتاب کمتر از ۵/ ۱ درصدی و فروش حدود ۴/ ۲۰ میلیون دستگاه خودرو تجربه می‌کند که می‌تواند نقطه آغازی بر پایان ۴ سال افول این صنعت در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان باشد. موسسه اعتبارسنجی «استاندارد‌اند پورز» پیش‌بینی کرده است درآمد خودروسازان طی سال ۲۰۲۰ رشدی را تجربه نکند و این روند یکنواخت طی سال ۲۰۲۱ هم ادامه یابد. در گزارش این موسسه آمده است:« انتظار می‌رود که عواملی نظیر رقابت تنگاتنگ، هزینه‌های تحقیقات و توسعه خودروهای نوین، تعرفه‌های جنگ تجاری و هزینه‌های بالای بازسازی و موجب کاهش حاشیه سودآوری خودروسازان شود.»
 • جهش فروش خودرو در آلمان

  دنیای اقتصاد: فروش خودرو در آلمان، بزرگ‌ترین بازار خودروی اروپا طی ماه نوامبر با جهش ۷/ ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شد و این رشد تقاضا موجب شد تا برندهایی نظیر پورشه، آئودی، تسلا و فولکس‌واگن فروش خوبی داشته باشند. در این ماه ۲۹۹ هزار و ۱۲۷ دستگاه خودرو در آلمان فروش رفته است. تقاضا برای خرید برند پورشه با جهش ۱۵۷ درصدی، آئودی ۴۱ درصد و برند فولکس‌واگن هم رشد ۲۷‌درصدی داشته است. تقاضای مشتریان آلمانی برای محصولات برقی تسلا هم افزایش ۱۳۰ درصدی را به ثبت رسانده است. از سوی دیگر سوزوکی کاهش ۳۶ درصدی، هوندا ۲۰ درصد، مینی ۱۹ درصد و اوپل هم ۱۷ درصد را تجربه کردند. فروش خودروهای بنزینی افزایش ۹/ ۵ درصدی داشته و به این ترتیب سهم ۹/ ۵۷ درصدی از بازار خودروی آلمان را به نام خود ثبت کرد. سهم خودروهای دیزلی هم ۶/ ۳۱ درصد از این بازار بود.
 • با گازسوز کردن خودرو چقدر در مصرف بنزین صرفه جویی می‌شود؟

  فارس: مجری طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با تصویب شورای اقتصاد ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای دوگانه سوز کردن یک میلیون و ۹۰۰ هزار ون، وانت بار و مسافربر‌ شخصی اختصاص یافت. حمید قاسمی در برنامه «تیتر امشب» افزود: هدف طرح این است که تمام هزینه‌های بار و مسافر به سمت سی‌ان‌جی برود و هزینه‌ها کمتر شود.وی تصریح کرد: در این فرآیند خودرو‌های تولیدشده در کشور که در چرخه مسافر هستند مثل خودرو‌های ون، وانت بار‌ها و تاکسی‌ها به سمت سی‌ان‌جی شدن می‌رود.
 • افزایش فاصله قیمتی دوگانه‌سوزها و تک‌سوزها در بازار

  ایرنا: با اجرای سهمیه‌بندی بنزین، خودروهای دوگانه‌سوز در مقایسه با نمونه‌های تک‌سوز، هشت تا ۱۰ میلیون تومان بیشتر قیمت‌گذاری می‌شوند.بررسی‌ها حاکی از این است که قیمت خودرهایی مانند وانت نیسان، سمند، پژو ۴۰۵ و پژو پارس دوگانه سوز، از مدل‌های مشابهی که تک‌سوز هستند، در وهله اول با تقاضای بیشتری مواجهند و سپس حدود هشت تا ۱۰ میلیون تومان بیشتر قیمت‌گذاری می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر