آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۷۵۷

 • دوپینگ قیمت خودرو با نرخ ارز

  دنیای اقتصاد: بازار خودرو طی هفته جاری تحت تاثیر سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین قرار داشت. با افزایش ناگهانی نرخ بنزین که از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه از سوی دولت اعلام شد، بازار ارز در اولین روز کاری روند افزایشی به خود گرفت. افزایش نرخ بنزین و نوسانی شدن بازار ارز، خریداران و فروشندگان را در بازار خودرو در وضعیت دوگانه‌ای قرار داد. از یک طرف خریداران به‌دلیل افزایش نرخ سوخت و سهمیه‌بندی آن با تصور عمیق‌تر شدن رکود بازار در انتظار کاهش قیمت بودند. این در شرایطی بود که برخلاف تصور مشتریان بازار خودرو متاثر از نرخ ارز بار دیگر روند تصاعدی به خود گرفت.
 • از اشتهای بالای خودروهای داخلی تا اوضاع تولید سایت‌های شهرستانی

  دنیای اقتصاد: این هفته «میزان مصرف سوخت خودروهای داخلی»، «افت تولید خودرو در شهرستان‌ها»، «نزولی شدن تیراژ خودروهای چینی» و «مذاکرات دوباره خودروسازان با بانک مرکزی برای دریافت تسهیلات ارزی»، مهم‌ترین اخبار خودرویی بودند که آنها را مرور می‌کنیم.
 • تحریم سه غول خودروساز توسط کالیفرنیا

  دنیای اقتصاد: دولت محلی ایالت کالیفرنیا در آمریکا به‌تازگی اعلام کرد خرید تمامی خودروهای تولید شده با برند‌های متعلق به فیات-کرایسلر، جنرال‌موتورز و تویوتا را به حالت تعلیق درمی‌آورد. دلیل این اقدام، پشتیبانی سه خودروساز موردنظر از طرح ترامپ برای لغو طرح کاهش آلایندگی‌ها است که ایالت کالیفرنیا بنا دارد به هر نحوی آن را ادامه دهد.
 • بازگشت رونق به خودروسازی اروپا

  دنیای اقتصاد: فروش خودرو در بازار اروپا طی ماه اکتبر با رشد ۶/ ۸ درصدی مواجه شده است. عوامل اصلی تقویت رونق بازار خودرو در این منطقه را می‌توان افزایش تقاضا در بازارهای آلمان و فرانسه و نیز استقبال بیشتر از برندهای گروه خودروسازی فولکس‌واگن دانست.
 • فراخوان ۱۱۷ هزار مزدا در آمریکا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی مزدا یکبار دیگر فراخوانی را برای ۱۱۷ هزار دستگاه از مدل‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳، در ایالات‌متحده اعلام کرد تا کیسه‌هوای سمت راننده آنها را به‌دلیل ریسک مرگبار برای سرنشینان تعویض کند.
 • جزئیات طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده

  تسنیم: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده کل کشور با تاکسی نو در سال ۹۸ با مشارکت کلیه نمایندگی‌های ایران خودرو آغاز شد. تعداد کل خودروهای فرسوده مشمول این طرح ۱۰ هزار دستگاه پیش بینی شده و مدت اجرای پروژه تا پایان سال جاری خواهد بود. خودروهای عرضه شده فعلا ۴۰۵ دوگانه سوز است که درصورت مهیا شدن شرایط تولید، سمند EF۷ دوگانه سوز نیز اضافه خواهد شد. در این طرح ارزش اسقاط از قیمت نهایی خودرو نو کسر نخواهد شد و مسوولیت پرداخت ارزش اسقاط برعهده تاکسیرانی و مرکز اسقاط منتخب تاکسیرانی است، بنابراین ایران خودرو درخصوص دریافت گواهی اسقاط مسوولیت نخواهد داشت.
 • پاسخ وزیر صمت به مساله افزایش قیمت خودرو

  فارس: وزیر صنعت،معدن و تجارت با تاکید بر اینکه افزایش قیمتی از سوی خودروسازها اعمال نشده است، گفت: پیگیری می‌کنیم تا با عرضه بیشتر، اجازه ندهیم قیمت‌ها بالا بروند. رضا رحمانی درباره تولید خودروهای کم مصرف در شرایط افزایش قیمت بنزین گفت: در این مورد دو برنامه را در دست اقدام داریم؛ یکی بحث تولید خودروهای الکتریکی و برقی است و دیگری هم به تولید موتور کم مصرف مربوط می‌شود. به گفته وی،چنین طرح‌هایی قبل از افزایش قیمت بنزین در دستور کار قرار داشته و طبعا حالا ضرورت آنها بیشتر شده است. وزیر صمت اما در پاسخ به این پرسش که چرا پس از افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش قیمت برخی خودروها بودیم، گفت: هیچ افزایش قیمتی از سوی خودروسازها اعمال نشده است؛ افزایش قیمت‌های بازار نیز مربوط به این چند روز نبوده و مثل همیشه که دلالی و برخی اقدامات (در راستای افزایش قیمت) می‌شد، الان هم بحث همان دلالی است. طی روزهای گذشته از آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، قیمت خودروها در بازار آزاد افزایش قابل توجهی داشته است.
 • ابطال کارت سوخت فرسوده‌ها

  ایسنا: سخنگوی شرکت ملی نفت و فرآورده‌های نفتی گفت: براساس مصوبه هیات دولت به خودروهای بالای ۲۵ سال و موتورسیکلت‌های بالای ۱۰ سال کارت سوخت تعلق نمی‌گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر