آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۵۸

 • ارز، بازار خودرو را از سکه انداخت

  دنیای اقتصاد: با تداوم نزولی شدن نرخ ارز، منحنی قیمت در بازار خودرو نیز به روند کاهشی خود ادامه داد و این در حالی است که ظاهرا هنوز هم مشتریان تمایلی به خرید خودرو از خود نشان نمی‌دهند.
 • ایراد شورای نگهبان به طرح خودرویی مجلس

  دنیای اقتصاد: طی هفته‌ای که گذشت اخبار مربوط به عدم‌ترخیص تمام خودروهای وارداتی، انتشار گزارش کیفی خرداد، ایرادهایی که شورای‌نگهبان از مصوبه ساماندهی خودروی مجلس گرفت و همچنین پیشنهاد بانک مرکزی درباره تسهیلات ارزی خودروسازان در سر تیتر خبرها قرار داشت.
 • کاهش استقبال اروپایی‌ها از خودرو

  دنیای اقتصاد: خبرگزاری رویترز از کاهش ۹/ ۷ درصدی فروش خودرو در اروپا طی ماه ژوئن خبر داد. در این میان برندهایی نظیر نیسان، ولوو، هوندا و فیات‌کرایسلر از بازندگان بزرگ بازار خودرو اروپا بوده‌اند.
 • خیز اندونزی برای برقی‌سازی ناوگان خودروها

  دنیای اقتصاد: تویوتاموتورز که یکی از خودروسازان برتر در جهان به شمار می‌رود و سهم قابل‌توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده، به تازگی اعلام کرده است که ظرف مدت چهار سال قصد دارد دو میلیارد دلار در زمینه توسعه و تولید خودروهای برقی در اندونزی به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای منطقه شرق آسیا با اختصاص سهم چشمگیری از بازارهای فروش خودرو در این منطقه، سرمایه‌گذاری کند.
 • خداحافظی مرسدس‌بنز با پیکاپ ایکس

  دنیای اقتصاد: اتوموتیوز نیوز به نقل از منابع نزدیک به دایملر گزارش داده که مالک مرسدس‌بنز به‌دنبال کاهش هزینه‌ها و افزایش سوددهی خود است و از این رو احتمال دارد وانت کلاس ایکس، نخستین قربانی این تصمیم باشد.
 • تعیین مهلت برای تامین تسهیلات قطعه‌سازان

  ایسنا: رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس از فرصت ۳ تا ۶ ماهه به بانک مرکزی برای تامین تسهیلات ۷ هزار میلیاردی قطعه‌سازان در جلسه این فراکسیون خبر داد.
 • دسترسی آسان برقی‌ها به ایستگاه شارژ در چین

  ایسنا: گزارش‌ها حاکی از این است که ماه گذشته میلادی تعداد ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در کشور چین از یک میلیون گذشت.به گزارش شینهوا، با تلاش چین در راستای توسعه وسایل نقلیه برقی، تعداد ایستگاه‌های شارژ در سراسر این کشور به سرعت در حال افزایش است تا حدی که تا پایان ماه گذشته میلادی تعداد این ایستگاه‌ها از یک میلیون ایستگاه گذشت.تعداد ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در این کشور سالانه ۳/ ۶۹ درصد رشد دارد.از میان این ایستگاه‌های شارژ ۴۱۲ هزار مورد عمومی هستند در حالی که ۵۹۰ عدد از آنها خصوصی هستند. چین در سال گذشته میلادی ۱۴۰ هزار ایستگاه شارژ عمومی جدید اضافه کرد.بر اساس گزارش‌ها، ۱۰ منطقه برتر از لحاظ فراوانی ایستگاه‌های شارژ عمومی عبارتند از: پکن، شانگهای، تیانجین و استان‌های جیانگسو، گوانگدونگ، شاندونگ، ژیجیانگ، هبی، آنهویی و هوبی.احداث ۱۳۴ هزار ایستگاه در ماه ژوئن، رشد ۳/ ۵۶ درصدی سالانه را نشان می‌دهد. در همین حال، فروش خودروهای برقی به ۱۵۲ هزار دستگاه رسید که نسبت به سال قبل ۸۰ درصد افزایش داشته است. طبق گزارش‌ها، مردم چین تقریبا ۳۵ درصد از کل وسایل نقلیه الکتریکی تولیدی در سراسر جهان را خریداری کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال‌جاری میلادی، یک میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در این کشور فروخته شود.
 • قراردادهای خودروسازان و قطعه‌سازان عادلانه نیست

  گروه بنگاه‌ها: قطعه‌سازان کشور راه برون‌رفت از شرایط فعلی حاکم بر خودروسازی کشور را تنظیم قراردادهای شناور اما عادلانه با پرداخت قابل‌پیش‌بینی اعلام کردند.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» امیرحسین جلالی نایب‌رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور در یک نشست خبری با موضوع نهضت داخلی‌سازی و رفع موانع موجود در توسعه فضای کسب‌و‌کار گفت: عمده مشکلات قطعه‌سازان تامین نقدینگی و به‌روز شدن قیمت‌ها است.وی افزود: امروز با نقدنشدن چک‌های خودروسازان مواجه هستیم و این موضوع اعتبار و جایگاه قطعه‌ساز داخلی در بانک‌های عامل را به مخاطره انداخته است.

بیشتر