آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۵۲

 • ثبات قیمت در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: در شرایطی اولین ماه از فصل تابستان به روزهای آخر خود نزدیک می‌شود که گرمای این روزها تنور بازار خودرو را گرم نکرده و همچنان شاهد رکود معاملات در بازار هستیم.
 • تولیدی که افت دارد

  دنیای‌اقتصاد: این هفته نیز صنعت و بازار خودرو خبرهای مهمی داشت که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به اعلام آمار تولید خودروهای سواری در بهار، انتشار گزارش مربوط به زیان هنگفت خودروسازان از ناحیه تولید طی سال ۹۷، مزایده اموال مازاد ایران‌خودرو و سایپا،افزایش قیمت ساینا، برنامه تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ و ایراد شورای‌نگهبان به طرح ساماندهی خودرو اشاره کرد.
 • ۱۲ ماه بحرانی بازار خودرو در چین

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام سازمان تولیدکنندگان خودرو در چین، فروش خودرو در این کشور طی ماه ژوئن، افت ۶/ ۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد و به این ترتیب دوازدهمین ماه کاهش فروش در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان رقم خورد.
 • تسلا به‌دنبال افزایش تولید

  دنیای اقتصاد: خبرگزاری بلومبرگ به نقل از جروم جولین، مقام ارشد تسلا، گزارش کرد که این خودروساز خود را برای افزایش تولید محصولات برقی آماده می‌کند. این در حالی است که تسلا به بالاترین رکورد تولید در فصل دوم سال ۲۰۱۹ رسید.
 • فراخوان مجدد ۵۸ هزار فورد فوکوس

  دنیای اقتصاد: شرکت فورد از فراخوان ۵۸ هزار دستگاه خودروی «فوکوس» در آمریکای‌شمالی خبر داد. دلیل این فراخوان وجود نقص فنی در نرم‌افزار مربوط به پیشرانه خودرو است که می‌تواند سیستم سوخت‌رسانی را با مشکل مواجه کند.
 • کاهش ۴۱ درصدی تولید در بهار ۹۸

  ایرنا: بررسی آمارهای منتشرشده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۱۹۷ هزار و ۷۷۷ دستگاه انواع خودرو در سه ماه نخست سال ۹۸ و کاهش ۸/ ۴۰ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است. بر پایه این گزارش، در سه ماه نخست امسال ۱۸۴ هزار و ۴۴۳ دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شد که در مقایسه با تولید ۳۱۵ هزار و ۴۹۸ دستگاه سواری در بهار ۹۷، افت ۵/ ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت، ۳۲ دستگاه ون و ۱۲ هزار و ۱۲۶ دستگاه وانت از سوی خودروسازان تولید شد. این آمار در مقایسه با سه ماه نخست پارسال به ترتیب کاهش ۹/ ۸۶ درصدی و ۵/ ۱۳ درصدی داشته است. در مدت یادشده، تولید مینی‌بوس و میدل‌باس با افت ۳/ ۵۵ درصدی به ۲۱۸ دستگاه رسید. همچنین تولید اتوبوس با کاهش ۹/ ۶۲ درصدی به ۸۵ دستگاه رسید. بررسی آمارهای وزارت صنعت در بهار ۹۸ همچنین حاکی از تولید ۸۷۳ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده است که در مقایسه با بهار ۹۷ کاهش ۳/ ۷۷ درصدی داشته است.
 • مخالفان تعرفه صفر خودروهای هیبریدی

  ایسنا: عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به‌دلیل وضعیت خاص ارزی و اقتصادی کشور و مجمع تشخیص مصلحت نظام به‌دلیل ضدتولید و اقتصاد مقاومتی دانستن واردات خودروهای هیبریدی و برقی مخالف اجرای ماده ۴ طرح ساماندهی بازار خودرو هستند.
 • تحویل خودرو معلولان با قیمت‌های قبل

  فارس: مقرر شد شرکت پارس خودرو به معلولانی که در تحویل خودروی ثبت‌نامی با مشکل روبه‌رو شده بودند، خودروی جایگزین دنده اتوماتیک با قیمت قبل تحویل دهد. حسام‌الدین قاسم‌زاده، مدیر بازاریابی و پشتیبانی فروش و تحویل شرکت پارس خودرو در این مورد اظهار کرد: تعدادی از معلولان در سال ۹۵ برای خرید محصول از شرکت پارس خودرو ثبت‌نام کرده بودند که قرار بود با دریافت تسهیلات، خودرو را تحویل بگیرند، ولی با تشدید تحریم‌ها، امکان ادامه طرح برای شرکت مقدور نبود. وی با بیان اینکه تعداد معلولانی که در این طرح ثبت‌نام و هنوز خودرو تحویل نگرفته‌اند، انگشت‌شمار است، افزود: مقرر شد به این معلولان خودروی جایگزین دنده اتوماتیک با قیمت قبل تحویل داده شود که جزئیات طرح طی هفته آینده نهایی و اعلام خواهد شد. به گفته قاسم‌زاده، طرح فروش خودرو با گیربکس اتوماتیک برای معلولان، اواخر سال ۹۵ در راستای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی پارس‌ خودرو اجرا شد که بر این اساس معلولان می‌توانستند به‌صورت اقساطی خودرو دنده اتومات خریداری کنند.
 • عزم قطعه‌سازان برای تامین قطعات

  گروه بنگاه‌ها: قطعه‌سازان داخلی برای تامین قطعات تولید خودرو که تاکنون از خارج وارد می‌شد و به واسطه تحریم‌ها، واردات آنها امکان‌پذیر نیست آماده می‌شوند.

بیشتر