آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۴۷

 • زیان هنگفت خودروسازان از تولید

  دنیای اقتصاد: صورت‌های مالی ارائه شده به بورس نشان می‌دهد دو خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو و سایپا) طی سال ۹۷ در مجموع حدود پنج هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان زیان از ناحیه تولید متحمل شده‌اند. پیش‌تر نیز مشخص شده بود که زیان انباشته غول‌های جاده مخصوص در پایان سال ۹۷ به حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده و بدهی‌شان نیز از مرز ۵۷ هزار میلیارد تومان گذشته است.
 • توافق دایملر و بی‌ام‌و در توسعه خودران‌ها

  دنیای اقتصاد: دو شرکت خودروسازی بی‌ام‌و و دایملر به توافقی بلند‌مدت برای توسعه همکاری پیرامون خودران‌ها دست یافته‌اند. این توافق حدود ۱۲۰۰ متخصص از دوطرف را درگیر خواهد کرد. بی‌ام‌و در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این همکاری استراتژیک قرار است بر توسعه فناوری‌های مربوط به سیستم‌ کمک به راننده، سیستم خودران و پارک خودکار تمرکز داشته باشد.» دایملر، شرکت مادر مرسدس‌بنز به همراه بی‌ام‌و برای نخستین‌بار در ماه فوریه از برنامه خود برای تبادل نیرو در فناوری خودران خبر دادند. دو خودروساز آلمانی اکنون تایید کرده‌اند که توافق مذکور نهایی شده است و انتظار دارند تا فناوری حاصل از آن تا سال ۲۰۲۴ در اختیار مشتریان قرار بگیرد. بی‌ام‌و همچنین خبر داد که مذاکرات متعاقب میان این دو رقیب آلمانی برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های دیگر تداوم می‌یابد.
 • فراخوان مرسدس‌بنز اس‌ال‌اس

  دنیای اقتصاد: مرسدس‌بنز استرالیا فراخوان کیسه هوای تاکاتای سمت راننده را توسعه داده تا مدل‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ از ابرخودروی «اس‌ال‌اس » را نیز شامل شود. به‌طور کلی ۱۲۱ دستگاه اس‌ال‌اس مشمول این فراخوان در استرالیا خواهند بود.در حالی که محرک‌های کیسه هوای بتا در مقایسه با نسخه‌های آلفا خطر کم‌تری به‌همراه دارند، اما نقص بالقوه آن‌ها همچون دیگر فراخوان های‌مربوط به تاکاتا باقی است.به مرور زمان، ترکیب گرمای هوا و رطوبت می‌تواند موجب نزول کیفیت محرک‌های کیسه هوا در این خودروها شده و در زمان تصادف خودرو و باز شدن کیسه‌های هوا، قطعات فلزی تیز را به سمت کابین پرتاب کند. در این صورت، خطر آسیب جدی و یا حتی مرگ برای سرنشینان خودرو وجود خواهد داشت. مرسدس‌بنز به مالکان خودروهای مشمول توصیه می‌کند برای جایگزینی کیسه‌های هوای خودروی خود بدون هیچ هزینه‌ای، به نمایندگی‌های این خودروساز در استرالیا مراجعه کنند.
 • ترخیص خودروهای وارداتی از سر گرفته شد

  فارس: سرپرست دفتر واردات و مناطق آزاد و ویژه گمرک از رفع برخی ابهامات و مسائل پیش‌آمده راجع‌به اصلاح ثبت‌سفارش خودروهای وارداتی خبر داد. رضا سعیدی اظهار کرد: در جلسه‌ای با مسوولان وزارت صمت برگزار شده تا بخشی از این خودروها که نیاز به اصلاح ثبت‌سفارش دارند، بتوانند پس از رفع مشکل اجازه ترخیص پیدا کنند.وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ خودرو بخشی از تشریفات گمرکی را طی کرده و در مرحله خروج از گمرک قرار دارند، تصریح کرد: اکنون جلوی خروج این خودروها گرفته شده تا مشکلات پیش‌آمده برطرف شود.وی افزود: VINبرخی از خودروهای وارداتی ابهاماتی داشت و گمرک معتقد است اگر سازمان استاندارد و نیرو محرکه آن را تایید کنند، امکان ترخیص و خروج، فراهم می‌شود.
 • قطعه‌سازان را متهم نکنید

  گروه بنگاه‌ها: دبیر انجمن قطعه‌سازان همگن کشور با انتقاد از اخبار نادرست درباره کم‌کاری قطعه‌سازان گفت: آنها که ما را متهم به تحویل ندادن قطعه به خودروسازان می‌کنند به‌دنبال منافع خود هستند.محبی‌نژاد در هشتمین نشست اعضای هیات‌مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان استان تهران با اعلام این مطلب گفت: افرادی که سعی در متهم کردن قطعه‌سازان بدون توجه به مشکلات می‌کنند و علت تولید خودروهای ناقص خودروسازان را قطعه‌سازان می‌دانند، نماینده قطعه‌سازان نیستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر