آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۳۵

 • دو فرضیه درباره خودروهای دپویی

  دنیای اقتصاد: انتشار تصاویر هوایی از پارکینگ خودروسازان بزرگ کشور و رویت چند ده هزار خودروی پارک شده، ابهاماتی را مبنی بر احتکار آنها یا ناقص بودن‌شان ایجاد کرده است. هرچند تصاویر مربوطه به ایران خودرو اختصاص دارد، با این حال احتمالا اگر از پارکینگ گروه خودروسازی سایپا نیز تصاویری تهیه شود، در آنجا نیز شاهد پارک انبوهی خودرو خواهیم بود.
 • زیان دو خودروساز بزرگ در سال ۹۷مشخص شد

  دنیای اقتصاد: طی هفته‌ای که گذشت اخبار گوناگونی پیرامون صنعت و بازار خودرو منتشر شد. اما در میان این اخبار بی‌تردید تکذیب وزارت صمت در ارتباط با احتکار خودرو توسط شرکت ایران خودرو، انتشار صورت‌های مالی دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور منتهی به ۲۹ اسفندماه سال گذشته و حضور رضا رحمانی وزیر صمت در مجلس که منجر به تشکیل جلسه غیرعلنی در صحن و همچنین حضور وزیر در کمیسیون صنایع مجلس شد از دیگر اخبار منتشر شده مهم‌تر بود.
 • دست رد تویوتا بر سینه بن‌سلمان

  دنیای اقتصاد: عربستان‌سعودی از دو سال پیش تلاش کرده است تا شرکت تویوتا را برای ساخت یک کارخانه بزرگ در این کشور قانع کند. این تصمیم در راستای تداوم طرح محمد‌بن سلمان، ولیعهد سعودی برای کاهش وابستگی به صادرات نفتی و افزایش مشاغل برای جوانان سعودی اتخاذ شد.
 • فراخوان بی‌ام‌و

  دنیای اقتصاد: شرکت بی‌ام‌و در حدود دو هزار دستگاه از خودروهای «ایکس ۷» را فراخوان خواهد داد. به‌گفته بی‌ام‌و کیسه‌های هوای راننده و مسافر ممکن است به درستی نصب نشده باشند، از این‌رو مالکان خودروهای ایکس ۷ مدل ۲۰۱۹ باید برای نصب مجدد کیسه‌های هوا، به نمایندگی‌های بی‌ام‌و مراجعه کنند.
 • تصویر پورشه از آینده خودروسازی

  دنیای اقتصاد: کلاوس زلمر، مدیرعامل شرکت پورشه در آمریکا طی یادداشتی در یک روزنامه آمریکایی، آینده صنعت خودرو را متعلق به خودروهای برقی دانست اما در عین حال نیز خاطرنشان کرد که قرار نیست تمامی خودروها برقی شوند. این یک چرخش غافلگیر‌کننده برای یکی از مدیران شرکتی است که انتظار می‌رود تا تولید خودروی برقی «تایکان» آن در سال آتی با استقبال بی‌نظیری مواجه شود.
 • راکد ماندن سرمایه در گردش با تولید خودروهای ناقص

  تسنیم: یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ‌ها باعث راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع و زیان انباشته خواهد شد، گفت: این امر در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در تامین نقدینگی خواهد شد.منصور مرادی در تشریح علل گرانی خودرو، اظهارکرد: یکی از دلایل اصلی گرانی خودرو اعمال مجدد تحریم‌ها است.
 • دلیل اصلی کاهش قیمت خودرو

  ایسنا: یک عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است دلیل اصلی کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار خودرو در چند مدت اخیر، تغییر رویکرد دلالان این بازار است.جمشید عدالتیان اظهار کرد: خودروسازان برای تکمیل خودروهایشان به قطعاتی نیاز داشتند که باید از خارج از کشور تامین می‌شد و تحریم‌ها در ابعاد مختلف باعث شد روند ورود این قطعات محدود شده یا با مشکلات جدی مواجه شود. نتیجه این امر باقی ماندن تعدادی از خودروها در خط تولید و نرسیدنشان به بازار بود.
 • لزوم اطلاع رسانی صریح درباره خودروسازی

  روابط عمومی پارس خودرو: دومین نشست مدیران ارتباطات شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا با حضور ناصر آقامحمدی مدیرعامل پارس خودرو، حمید زاهدی معاون توسعه منابع انسانی پارس خودرو، امیر حسین تابع جماعت رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل گروه سایپا، مهدی باقریان رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی ایران و مدیران ارتباطات شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا به میزبانی پارس خودرو برگزار شد.

بیشتر