آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۶۰۰

 • آرامش مجازی در بازار خودرو

  دنیای اقتصاد: قیمت خودروهای داخلی در حالی طی یکی، دو روز گذشته و بنا به روایت برخی رسانه‌ها روندی کاهشی پیدا کرده که ادعا می‌شود این اتفاق در پی حذف قیمت از سایت‌ها رخ داده است. هرچند در صحت این ادعا و حتی اینکه قیمت خودرو واقعا نزولی شده، تردید وجود دارد، با این حال حتی اگر چنین نیز باشد، اثر این گونه اقدامات دستوری (مجبور کردن سایت‌ها به حذف قیمت خودرو) محدود و کوتاه‌مدت خواهد بود.
 • صرفه‌جویی ارزی با داخلی‌سازی خودروهای چینی

  دنیای اقتصاد: در شرایطی داخلی‌سازی قطعات وارداتی، در دستور کار خودروسازان قرار گرفته که واردات قطعات خودروهای چینی، ارز قابل‌توجهی از کشور خارج می‌کند. آنچه مشخص است دولت در داخلی‌سازی قطعات خودرو که در بسته حمایتی خود تاکید فراوانی بر آن دارد دو هدف اساسی را دنبال می‌کند؛ هدف اول تامین قطعات وارداتی برای تداوم تولید و هدف دوم کاهش ارزبری از این ناحیه است.
 • کاهش فروش خودروهای لوکس در آمریکا

  دنیای اقتصاد: فروش بی‌ام‌و در آمریکا طی ماه گذشته به ۲۳ هزار و ۸۱۶ دستگاه رسیده که افزایش ۴/ ۱ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. این در حالی‌است که مرسدس‌بنز فروش ۲۲ هزار و ۹۴۹ دستگاهی داشته که افت قابل‌توجه ۶/ ۱۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. درحالی‌که ب‌ام‌و برای سومین ماه متوالی رشد فروش داشته است اما مرسدس‌بنز از کاهش فروش در ۶ ماه متوالی رنج می‌برد. اختلاف دو خودروساز در آمریکا تا ماه مه سه هزار و ۵۸۴ دستگاه بوده و در این رقابت ب‌ام‌و پیشتاز است. مرسدس‌بنز تنها لوکس‌سازی نیست که ماه پیش افت فروش را تجربه کرده چراکه فروش لکسوس نیز با افت ۳/ ۱ درصدی در بازار آمریکا به ۲۱ هزار و ۳۶۰ دستگاه کاهش یافته و آئودی نیز با فروش ۱۵ هزار و ۲۴ دستگاهی افت ۲۱ درصدی را تجربه کرده است. در مجموع فروش خودروهای لوکس در آمریکا با افت فروش ۵ درصدی در ماه آوریل گذشته روبه‌رو بوده است. از میان خودروهایی که ب‌ام‌و در ماه در گذشته به‌فروش رسانده است ۴۸ درصد از نوع شاسی‌بلند و کراس‌اوور بوده‌اند.
 • بازگشت رونق به بازار خودروی ایتالیا

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام وزارت حمل‌و‌نقل و زیرساخت‌ ایتالیا، فروش خودرو در این کشور طی ماه آوریل با افزایش ۵/ ۱ درصدی به ۱۷۴ هزار و ۴۱۲ دستگاه رسید و به این ترتیب این نتایج مثبت موجب شد تا روند سه‌ماهه کاهش فروش خودرو در این کشور متوقف شود. از دلایل عمده بهبود بازار خودرو وجود یک روزکاری بیشتر نسبت به آوریل سال گذشته و رونق فروش در شرکت‌های اجاره خودرو بوده‌اند. به گفته این وزارتخانه، فروش خودرو به شرکت‌های اجاره خودرو کوتاه‌مدت و بلند‌مدت به ترتیب با افزایش ۳۳ و ۱۳ درصدی مواجه شده است. این در‌ شرایطی است که فروش به شرکت‌های دیگر نیز ۵/ ۱ درصد افزایش یافت. این در شرایطی است که فروش برای خود شرکت‌های خودروسازی و فروشندگان خودرو کاهش ۸۹ درصدی را تجربه کرده است. ازسوی دیگر تقاضا از سوی خریداران خصوصی با بازگشت به روند رشد، افزایش ۵/ ۲ درصدی نسبت به آوریل ۲۰۱۸ را داشته است. این در حالی است که در ماه مارس این میزان با افزایش ۲/ ۱ درصدی روبه‌رو شد.
 • آمادگی ایران‌خودرو برای نوسازی تاکسی‌ها

  ایکوپرس: گروه صنعتی ایران‌خودرو در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، آمادگی نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران در سال‌جاری را دارد.مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو با اعلام این خبر گفت: ‌ایران‌خودرو یکی از ارکان طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی است و در صورت همکاری نهادهای مرتبط، آمادگی نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران را دارد.علیرضا مهری اسکوئی خاطرنشان کرد: تعهد ایران‌خودرو نسبت به جامعه و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، این شرکت را بر آن داشته تا به‌رغم پرداخت نشدن مطالبات مربوط به طرح نوسازی بیش از ۶۰ هزار دستگاه تاکسی در سال ۹۵ و ۹۶، برای نوسازی در سال ۹۸ برنامه‌ریزی کند.اسکوئی افزود: طرح کلید به کلید ایران‌خودرو که در سال ۹۵ و ۹۶ به اجرا گذاشته شد، در تاریخ نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور بی‌سابقه بوده و رضایت بالای رانندگان را در پی داشته است.
 • درخواست انجمن واردکنندگان خودرو از قوه‌قضائیه

  گروه بنگاه‌ها: یک سال و نیم از طوفان که در بخش واردات خودرو به راه افتاد می‌گذرد، تعهدات شرکت‌های واردکننده خودرو به‌دلیل تعویق در ترخیص خودرو عقب افتاد و مشتریان ناراضی، از شرکت‌های واردکننده شکایت کردند و در حال‌حاضر برخی از مدیران یا صاحبان شرکت‌های واردکننده در زندان هستند. اما واردکنندگان خودرو مقصر وضع پیش آمده را دولت و تصمیم‌های اشتباه آنها می‌دانند.
 • مدرن‌ترین خط تولید گریس در کشور

  گروه بنگاه‌ها: یک شرکت داخلی با به‌کارگیری مدرن‌ترین خط تولیدگریس در کشور نیاز شرکت‌های بزرگ تولیدکننده محصولات صنعتی و مصالح ساختمانی کشور را تامین می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر