آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۵۰۶

 • دفاع از کلیات طرح ساماندهی صنعت خودرو

  دنیای اقتصاد: برخی از نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بعد از توقف واردات خودرو، بنا بر شکایات متعدد وارد‌کنندگان طرحی با هدف آزادسازی واردات و نیز کاهش تعرفه‌ها مصوب کردند. این طرح اگر چه با عنوان طرح «ساماندهی بازار خودرو» برای بررسی بیشتر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس سپرده شد، اما در نهایت با هویتی جدید از این کمیسیون خارج شد؛ به‌طوری‌که ساماندهی بازار خودرو به ساماندهی صنعت خودرو تغییر نام یافت.
 • مانور مرگ با اتوبوس‌های مردودی

  دنیای اقتصاد: جاده، خودرو، راننده و مرگ؛ ایرانی‌ها سال‌هاست به شنیدن اخبار مربوط به تصادفات جاده‌ای عادت کرده‌اند و فرقی هم نمی‌کند محل نزول اجل، کوهستانی باشد و برف گیر و پیچ در پیچ، یا صاف و فراخ و هموار. تفاوتی ندارد کوره راه باشد یا اتوبانی چهار بانده یا حتی مسیری در بلندی‌های شهر برای رفت‌و‌آمد به محل تحصیل؛ مرگ سیاهی‌اش را روی همه آنها گسترانده و هیچ کس را از کودکان خردسال گرفته تا نان‌آوران خانه و دانشجویان و... امان نمی‌دهد.
 • درآمد دولت از ناحیه شماره‌گذاری و نقل‌و‌انتقال خودرو

  دنیای اقتصاد: درآمد حاصل از شماره‌گذاری و نقل‌و‌انتقال خودرو در لایحه بودجه سال ۹۸ اعلام شد.
 • شکایات خودرویی سه برابر شد

  ایرنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: تعداد شکایت‌های خودرویی در سراسر کشور طی سال ٩٦، دو هزار و ٦٧ مورد بود اما در ٩ ماه امسال با رشد سه برابری به ٦هزار و ٣٦٦ مورد رسیده است.
 • کاهش قیمت خودرو با افزایش تولید

  فارس: رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه با عادی شدن شرایط تولید خودرو، قیمت‌ها پایین خواهد آمد، گفت: کسانی که با قیمت مقطوع، پیش‌خرید کرده‌اند خودرو با همان قیمت سابق به آنها تحویل داده می‌شود و آنهایی که با قیمت روز پیش‌خرید انجام داده‌اند، محصول خود را ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت بازار تحویل می‌گیرند.
 • تولید بیش از ۸ هزار کامیون در کشور

  دنیای اقتصاد: یکشنبه گذشته مطلبی تحت‌عنوان «کامیون‌سازان خصوصی در سراشیبی تولید» در صفحه خودرو به چاپ رسید که در آن، تیراژ گروه کامیون و کامیونت و کشنده در هشت ماه امسال، ۱۴ هزار و ۸۳ دستگاه اعلام شد. در این گزارش همچنین رقم تولید یکی از شرکت‌های بخش خصوصی به نام ماموت دیزل نیز هشت هزار و ۲۱۴ دستگاه عنوان شده است. اعداد صحیح به این شرح است که ماموت دیزل در هشت ماه امسال یک هزار و ۱۱۶ دستگاه کامیون تولید کرده و کل کامیون‌های تولیدی در کشور طی این بازه زمانی نیز هشت هزار و ۲۱۴ دستگاه بوده است.

بیشتر